AHLAK YOK OLURSA

AHLAK YOK OLURSA…

Duyduğum anda hiç şaşırmadım.

Birkaç yıldan beri nelere şahit olmadık ki.

Sessizliğim kanıksamış olmamla ilgili değil.

Kırılan ceviz kırkı aşmıştır.

Ve ne acıdır ki, birileri şu anda suçlu yok, zanlı var deyip, olan biteni kamufle etmeye çalışıyor.

Birileri Okyanusta bir damladır, bu kadar abartılmamalı düşüncesinde.

Birileri daha da ileri giderek hükumeti karalamak için yapılan komplodur sözünü etmekte.

Nasrettin hocanın dediği gibi, “iyi, hoş da be kardeşim hırsızın hiç mi suçu yok”, diye sorası geliyor insanın.

Hayatım boyunca tarikatlar ve yardım dernekleri hakkında hiç olumlu düşünmedim,  kendilerine sıcak bakmadım. Ve çoğu kez yapmış oldukları çalışmalardan kuşku duydum.

Allah la aramda Peygamber efendimiz vardı, bu bana yeterli idi. Bir başkasını daha aramıza almaya ihtiyaç duymadım.

İnanın bu tarikatlar ve yardım dernekleri çok ciddi bir denetimden geçseler, nerede ise hepsinin kapısına kilit vurulur.

Birçok siyasetçinin bal alma kovanları bu kesimler olduğu için, hiç kimse bu kovanlara çomak sokmak istemedi.

Palazlandıkça palazlandılar.

Yollarını şaşırdılar. Kimi paralel devlet olmaya, kimi bir karış sakalına bakmadan, utanmadan, arlanmadan, sabi sübyan demeden taciz etmeye kalkıştı.

Samimi Müslümanlar, bu tür alçaklıkları duydukça yerin dibine girdi.

İslamiyet i yarım yamalak bilenler, “hacısı hocası böyle yaparsa” dedi, dinden soğudu.

Bir ülkenin ekonomisi bozulursa, çok çalışarak düzeltilebilir.

Ahlak ı bozulmaya başladı ise o ülke çok zor kurtarılır.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir