AYHAN SALMANI YEMEK

 AYHAN SALMANI YEMEK..

Merakımı mazur görün.

Sizlere, bir milletvekilinin görevi nedir diye sorsam, sanıyorum hiçbiriniz, yarınını garantiye almak için kongrelere el atmak, kendine yakın birini il başkanı seçtirmek için mücadele etmek olduğu,  aklınızın ucundan bile geçmez.

Ama gelin görün ki, birileri AK Parti Bursa il başkanı Ayhan Salman ı koltuğundan indirmek için, adeta bir yerlerini yırtarcasına koşuyor koşturuyor. Nerede eski bir yönetici varsa kapısını çalıyor, nerede partisine kırgın veya küskün biri varsa onları ziyaret ediyor, olmadık sözlerle ve vaatlerle kendi taraflarına çekmeye çalışıyorlar.

Yetmiyor, akıllarınca kulis yaparak, nabza göre şerbet veriyor, bölgeciliği, hemşericiliği ön plana çıkarıyor, süfli emellerine ulaşmak için her yolu mubah sayıyorlar.

Maksat Bursa da söz sahibi olmak.

Oysa erdemli kişiler için söz sahibi olmanın yolu, Bursa ya ve Bursalılara hizmet etmekten geçtiğini bilmeyecek kadar zavallıdır bunlar.

Bu elbette işin zahiri tarafıdır.

Oysa görünmeyen yüzünde çok şeytani bir taktik de vardır.

Hedef, Alinur Aktaş,

niyet, o koltuğa sahip olmaktır.

Bu nedenledir ki, öncelikle “Bursa için canla başla” diyerek sırt sırta veren bu ikiliyi birbirinden ayırmak onlar için yeterli olacaktır.

Ayhan Salmanın aday gösterilmemesi durumunda sıra Aktaş a gelecek, Yalnızlaşan Aktaş ı harcamak daha kolay olacaktır.

Oysa Ayhan Salman çok tecrübeli bir organizatördür.

Yıllardan beri Bursa da var olan, parti içerisindeki hizipleri en aza indirmiş, çeşitli dedikodulardan arındırmıştır.

Herkese aynı mesafede durarak, Bursa nın kalkınması, gelişip büyümesi için Alinur Aktaş la kafa kafaya vermiş, her şey Bursa için diyerek, kafalarının arkasında başka hesap olmadan, zamanı da en iyi şekilde değerlendirerek, Bursa ya hizmet adına, azim ve şevkle yollarına devam etmekteler.

Böylesine samimi, içten, dürüst, ilkeli ve çalışkan bir ekibi, çeşitli entrikalarla bölmeye ve parçalamaya çalışmak hiç de doğru değildir. Bu bir vebaldir.

Maalesef Bursa da ki bir kısım medya da bu durumdan faydalanmak için yangına körükle gitmekte, Ayhan Salman ın aday gösterilmemesi için ellerinden geleni yapmaktalar.

Tek kelime ile özetleyecek olursam, uyum içerisinde çalışan bu ikiliyi ve ekiplerini birbirlerinden ayırmak olsa olsa Bursa ya ihanet olur.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir