YENİ OYUN İNEGÖL DE YAŞAYAN HERKESİ UYARIYORUM

Söylemedin demeyin. Şimdiden uyarıyorum.

Toplumun menfaatini düşünmeden, sırf kendi menfaatleri için;

Birileri, sanayici yatırım yapmak istiyor, sanayiciyi İnegöl den kaçırmayın, sanayicinin isteklerine karşılık verin diyor.

Bunun devamında da, İnegöl Organize Sanayinin arka tarafında bulunan yerlerin imara açılarak, bir kısmının Organize sanayii alanı içerisine alınması, diğer bir kısmının da konut alanı ilan edilmesi hesapları ile kolları sıvamış durumda.

İnegöl ün konumu ve fiziki durumu göz önüne alındığında, Organize sanayi bölgesinin bulunduğu alanın bir metre kare dahi büyütülmemesi gerektiğine inanıyorum.

Kaldı ki Organize sanayinin tam da karşısında bulunan mobilya ihtisas sanayiinde, birçok yer boş ve birçok yer de, sanayicinin kapasitesi göz önüne alınmadan 20 dönüm ihtiyacı olan sanayiciye isteği doğrultusun da 100 dönüm ikiyiz dönüm üç yüz ve daha fazla yer verilmiştir.

Ve maalesef bu yerler üzerinde yapılması düşünülen fabrikalar, aradan yıllar geçmesine rağmen yapılmamıştır.

Eğer söylendiği gibi sanayici İnegöl de yer arıyorsa ve İnegöl de tesis kurmak istiyorsa,

bu yerlerin bir an önce yapılaşmasının sağlanması veya verilen arsaların geri alınması için hukuki sürecin başlatılması şarttır.

Organize sanayi bölgeleri;

Sınai üretimin merkezleridir. Nitelikli iş gücü istihdamının gerçekleştiği en önemli alanlardır.

Birilerinin arsa üzerinden para kazanma yerleri değil.

Bir diğer önemle üzerinde durduğum konu ise, İnegöl de yeni yerleşim alanları açılması fikrine karşıyım.

İnegöl ün geleceği açısından da sakıncalı ve gereksiz görmekteyim.

İnegöl de konut ihtiyacı varsa,  yeni İnegöl diye adlandırdığımız Akhisar bölgesine yönelmeli, bir an önce konutlaşmaya gidilmelidir.

Tekerlek kırıldıktan sonra ağlamanın sızlanmanın anlamı yok.

Şimdiden İnegöl de yaşayan herkesi uyarıyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

YENİ OYUN İNEGÖL DE YAŞAYAN HERKESİ UYARIYORUM” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir