SATRANÇ

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, göreve geldiği günden bugüne elinden geldiğince parti içindeki hizipleri birleştirmeye, herkes ve her kesimle uyum içerisinde çalışmaya, Milletvekillerine aynı mesafede durmaya çalıştı.

Daha güzel, daha yaşanabilir Bursa düşüncesiyle, Büyükşehir belediye Başkanı Alinur Aktaş la sırt sırta verdi.

Bursa nın her yönü ile gelişmesi ve yıllardan beri var olan aksaklıkların en aza indirilmesi için gayret gösterdi.

Şu anda açık veya sinsi planlarla Salman ı il başkanlığı koltuğundan indirmeye çalışan birileri gibi akçeli işlerle uğraşmadı.

Ne kendine yapacağı bir villa için ayrıcalık ve ne de yakınlarının inşaat yapmaları için birilerine tavassut.

Sadece işine odaklandı. Üstlenmiş olduğu görevi en iyi şekilde yerine getirmek için koştu, koşturdu.

Başarılı çalışmalar ortaya çıkmaya, Bursa nın çehresi değişmeye başlayınca

Bu başarı ve Alinur Aktaş la olan birlik, beraberlik görüntüsü, birilerini rahatsız etti.

Aktaş ve Salman dan beklediğini bulamayanlar, nefislerini tatmin etmek, altlarından alınan koltuklara kavuşmak için, Ayhan Salman ın il başkanlığına yeniden aday gösterilmemesi için ellerinden gelen  her türlü entrika ve hokkabazlığı denmekteler.

Satranç oynayanlar bilir, vezir yenilince, Şah ı mat etmek daha da kolaylaşır.

Çok iyi bilinmelidir k,i bu kişilerin hedeflerinde öncelikle Ayhan Salman ve daha sonra da Alinur Aktaş vardır.

Kendilerine şairin şu sözlerini unutmamalarını tavsiye ederim.

Marifetli hokkabaz başını kaldır da bak.

Gökte bir oynayan var yıldızlarla kaydırak.

Allah her şeye kadirdir.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir