BEN BU İNSANLARA NE YAPTIM?

Geçtiğimiz gün İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, “Bando takımı kuruyor” haberine karşı “her iş bitti sıra bandoya mı geldi, Büyük İnegöl e büyük projeler yakışır. İnegöl kasaba mantığı ile yönetilmemeli,” diye bir yorum yapmıştım.

Bu yorumum üzerine ismini ilk kez duyduğum Mehmet Şakir Ünlü adlı bir şahıs bana, “Mehmet Hanefi Yıldırım İnegöl ün il olması için yıllar önce yapılan çalışmalara neden destek vermediniz? Samimi olunuz”. Yorumunu yapmış.

Kendisi İstanbul İnegöllüler Dayanışma Derneği Başkanı imiş.

Ünlü nün yapmış olduğu bu yorum yaklaşık yirmi saattir Facebook ta duruyor.

Bir kişi kalkıp ta Allah tan kork be kardeşim, bu memlekette Hanefi Yıldırım kadar il olma konusunda çalışan, çabalayan, gayret gösteren, konuşan ve koşturan kimse olmamıştır.

Demedi, demiyor da.

Kırk yıldan beri bu memleketteyim, ne çok dost edinmişim ve ne de çok sevenim varmış, bir kez daha anladım.

Haksızlık karşısında susun beyler, isterseniz birileri gibi hakkımda lobi de oluşturun.

Değişik mahfillerde dedikodumu yapın.

Çoğunuzun rağbet ettiği;

Fırıldak, iki yüzlü, riyakar, ticari hayatında sahtekar, işçinin hakkını gasp eden, sigortasını otuz gün göstermeyen, verdiği sözde durmayan, özü sözü bir olmayan, biri olmadım olmayacağım da.

Yalancı, sahtekar, üç kağıtçı, şarlatan, hokkabaz, milliyetçi görünüp devlet bankasından aldığı kredinin üstüne yatan, Müslüman görünüp tefecilik yapan, haramı helalı bilmeyen biri, olmadım olmayacağım da.

Menfaatini her şeyin üstünde tutan, Allah rızası için bir adım dahi atmayan insanlardan olmadım olmayacağım da.

Kendi çapım a göre kılı kırk yararak yaşamaya çalışan biri olarak, bir çokları görmezden gelse de, elimden ne geldi ise, madden ve manen bu memlekete bir şeyler kazandırmaya gayret ettim, eserler kazandırdım.

Anlayamadığım bir şey var ki, Sahi, ben bu insanlara ne yaptım?

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir