AKTAŞ VE 30 AĞUSTOS

AKTAŞ VE 30 AĞUSTOS

İnsanları tanımadan, ne söylediklerini anlamadan düşüncemize göre yargılarız.

Yerin dibine sokmaya çalışırız.

Siyasi kin ve nefretimizi, acımasızca eleştiri yaparak açığa çıkarır, karşımızdakine nefretimizi kusarız.

Karşımızdaki ise kendisinin anlaşılmadığı için üzülür, söylenenleri sinesine çeker, hakkında suizan edenleri Allah a havale eder.

Her şeyi zamanın akışına bırakır.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş tan bahsediyorum.

Geçtiğimiz yıl belediye meclisinde, Bursa halkının milli bayramlar da, dini bayramlar gibi toplu taşıma araçlarından ücretsiz faydalanması teklifi yapılmıştı.

Bu teklif karşısında Aktaş, gerekçelerini anlatarak karşı çıkmıştı.

Aktaş ın yapmış olduğu açıklamadan sadece “halkın genelini ilgilendiren bir bayram değil”  cümlesi cımbızlanmış, malum çevrelerce Cumhuriyet düşmanı, Atatürk düşmanı ilan edilmişti.

Aradan çok değil bir yıl geçti. Bugün Bursa nın dört bir tarafında ki reklam panolarından Alinur Aktaş ın aşağıdaki sözlerini okuyoruz.

BU CENNET VATANI MİRAS BIRAKAN

                      15.O55

                  ŞEHİDİMİZE

GAZİ MUSTAFA KEMALE VE TÜM GAZİLERİMİZE

              MİNNETTARIZ

Siyaset yapacağım derken linç girişiminde bulunan kişilere 15.055 rakamı size neyi ifade ediyor desek, yemin ediyorum yüzde onu dahi bu soruya doğru cevap veremez.

Şimdi bu malum kesim Aktaş ı takiyye yapmakla suçlayacak.

Çünkü onların lügatlarında “yiğit i öldür ama hakkını da ver” cümlesi yoktur.

Kalpleri en iyi bilen Allah tır.

Bu da Aktaş a yeter.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir