PAŞA GÖNLÜ BİLİR

Eskiden hesaplaşmalar yüz yüze olurdu. Ve bilek gücüne dayanırdı. Silah icat olduktan sonra mertlik, delikanlılık, yürek ve bilek gücü tarihe karıştı.

Eskiden siyaset delikanlıca, kimse kimsenin kuyusunu kazmadan, arkasından konuşmadan, karşısındaki insanı yenmek için çeşitli şeytanlık, hile ve desiseye başvurmadan yapılırdı.

Kahpelik, ikiyüzlülük, tehdit, şantaj nerede ise yok gibi idi. Açık kollanmaz, konuşmalar gizlice kayda alınmaz, kaset oyunları ile insanlar tehdit edilmezdi.

Eskiden adam kullanmak birilerini öne sürmek korkaklık sayılırdı.

Kişi bir yere aday olacak sa, birilerine çeşitli entrika ve oyun denemesi yaptırarak yola çıkmazdı.

Şu şu sebeplerden dolayı ben de adayım der, ortaya çıkardı.

Son birkaç aydır AK partide kazan kaynıyor. Nasıl kaynıyor, kim kaynatıyor bilen yok.

Kendilerine sorsan herkes birbirinden memnun.

Oysa kazan için için kaynıyor, sinsi bir el kazanın altındaki ateşe habire odun atıyor, ateşin daha da harlanması için gayret gösteriyor.

Maksatları, kaybetmiş oldukları itibarlarını bir şekilde geri almak.

Hedefleri, teşkilatı ele geçirmek, Büyükşehir Belediye Başkanı olmak.

Ve Ankara ya, Bursa nın sahiplerinin kendileri olduğunu bir kez daha göstermek.

Yazıma başlarken silah icat oldu, demiş ve ilerleyen cümlelerde mertlik bozulduğunu yazmıştım..

Ben Reis in yerinde olsaydım eğer, son günlerde Bursa da ortalığı karıştıranları, hiç yoktan parti de bir yangın varmış gibi gösterenleri,

Sadece iki soru yönelterek bir anket yapar Bursa halkına sorardım.

Şu ismi nasıl tanıyor musunuz?

Bursa ya katkısı ne olmuştur?

Anket sonuçlarından sonra bu kişileri yanıma çağırır, bir daha bu partinin etrafında dolaşmamalarını söyler, kapıyı gösterirdim.

Bu kişilerin kırdığı ceviz kırkı aşmıştır. Ve partiye de ciddi zarar vermektedir.

Reis bunu görmüyorsa ve hala bunları adam yerine koyuyorsa

Paşa gönlü bilir.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

PAŞA GÖNLÜ BİLİR” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir