AYIPTIR YAHU

Olaylara ve gelişmelere at gözlüğü ile bakıp yorum yapan bir kesim var.

Vicdanı bir kenara bırakıp sadece siyasi hırs ve ihtirasları doğrultusunda konuşan, yazıp çizenler var.

Bir türlü doğruya doğru, eğriye eğri demeyi öğrenemedik.

Dün gece İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ani bir kararla istifa etti.

Akıl ve mantığı ile hareket edemeyen malum kesim sosyal medyaya üşüştü.

Kimi zil takıp oynadı,

Kimi tiyatro dedi.

Oysa SOYLU soyadına uygun bir tavır sergilemişti.

Siyaseti hiç bilmeyen, dünyadan bi haber olan insanlar bile biliyor ki, Recep Tayyip Erdoğan ın haberi olmadan bu ülkede kuş uçmaz.

Nitekim Soylu yaptığı açıklamada, bu yasağı Cumhurbaşkanının talimatları doğrultusunda aldıklarını çok açık ve net söylemişti.

Yasak haberi duyulur duyulmaz manavlar, marketler mahalle bakkalları sosyal mesafe dikkate alınmadan insanlarla dolup taştı.

Tıp dünyası ve birçok insan bu olumsuz tablo karşısında, yapılan bunca hizmetin heba edildiği endişesi ile hükumetin almış olduğu bu kararın yanlış olduğuna vurgu yaptı.

Anında günah keçisi bulundu, hedef tahtasına Süleyman Soylu kondu.

Soylu da yapılan suçlamaları, siyasi terbiyesi gereği üstlendi, Yanlış yaptığını söyledi.

Oysa bu açıklamayı bence Cumhurbaşkanı yapmalı idi.

Aksine Cumhurbaşkanının bu gelişmede hiçbir dahli olmamış gibi, Cumhurbaşkanı sözcüleri değişik mahfillerde Soylu yu suçladı.

Yapılan bu açıklamalar bardağı taşırdı,

Soylu ülkenin hassasiyetlerini de dikkate alarak kol kırılır yen içinde kalır düşüncesiyle neden ve niçin sorularına açıklık getirmeden İçişleri Bakanlığından istifa etti.

Bu gelişmeden sonra Cumhurbaşkanlığı makamından açıklama geldi.

İstifa kabul edilmemişti.

Bunun üzerine Soylu Cumhurbaşkanı ile yüz yüze görüşmek üzere İstanbul a gitti.

Kapalı kapılar arkasında neler konuşuldu bilemem,

Görünen o ki sanıyorum Soylu ikna edildi.

Soylu soyadıyla müsemma bir tavır sergilemiştir.

Kendisini tebrik ediyorum.

Görevine devam edeceği haberi doğru ise sevindiricidir.

.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

AYIPTIR YAHU” için bir yorum

  1. “Recep Tayyip Erdoğan ın haberi olmadan bu ülkede kuş uçmaz”…diye yazmışsın başkanım yazında yorum yapmaya bile gerek duymadım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir