BU BİR MİLLETVEKİLİ

Yıllarca Merhum Süleyman Demirel in doktorluğunu yaptı.

Yanından bir an olsun ayrılmadı.

Kendisi ile birkaç kez görüşmüşlüğüm var.

En son Süleyman Demirel in cenazesinde görmüş, birbirimize hal hatır sormuştuk.

Nazik, kibar bir hanımefendi idi.

Aylin Cesur dan bahsediyorum.

Şimdilerde İyi Parti Isparta Milletvekili.

Geçtiğimiz gün öyle bir konuşma yaptı ki, hani derler ya bir çuval inciri berbat etti diye.

Tam da öyle oldu.

Bir Milletvekiline hele bir hanımefendi ye ve hele de bilgili kültürlü birine yakışmayacak bir söz etti.

Yaptığı konuşma da “Salda Gölünün kumlarını onların uygun yerlerine monte ederiz” dedi.

Doğrusu onun adına utandım.

Birden bire aklıma torunlarım geldi.

Her şeyi öğrenme merakı olan Gülsüme bu sözü duysa ve bana dönse, dede bu Milletvekili ne demek istiyor derse ben ne cevap vereceğim.

Seviye ye bakar mısınız.

Milletvekiline bakar mısınız?

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

BU BİR MİLLETVEKİLİ” için 2 yorum

  1. Mehmet hanefi bey merhabalar.
    Senin fıkra ve makalelerin bir gün kitaplaşacak!.
    İnşaallah sağlığında çıkar o kitap yada kitapların da,
    bizde okuruz.BENDE BERABER OLDUĞUMUZ ORTAMLARDA HİCİV ESPRİ HAYYAM YADA İSPİR BAYBURT YÖRESEL KÜLTÜR İLE ÖRTÜŞTÜRDÜĞÜN GÜZEL YAZILARIN VAR. MESELA,BAYBURTA GELEN İSPİİRLİ UZAYLI VS.VS.
    SALDA GÖLÜNÜ KATLEDEN O MÜTEAHHİTE AZ BİLE!😄👍

  2. Cemal başkan kendimi çok cesur bir insan sanırdım. Ama galiba yaşlanınca cesaret te kayboluyor. İnce eleyip sık dokumaya başlıyorsun. Aslında İki kitabım da baskı ya hazır durumda ama bir türlü karar veremiyorum. Mevlam ne zaman nasip eder bilemiyorum. Hatta bir seferinde yayın evinin kapısından döndüm. Bir gün oturup siz de olan yazılarımı görmek isterim. Selamlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir