DEĞERLİ DOSTLAR

BİR SÜREDEN BERİ KARDEŞİMİN RAHATSIZLIĞI, AKABİNDE VEFATI NEDENİ İLE SİZLERLE BİRLİKTE OLAMADIM.
Öncelikle bu acılı günde bizlere destek veren herkese teşekkür ediyorum.
Allah sizlerden razı olsun.
Bugün 23 Nisan.
Milletimizin fakru zaruret içerisinde, istiklal mücadelesinde gösterdiği azim ve kararlılık, bugün daha modern bir Türkiye için ortaya koyduğumuz gayretin ilham kaynağıdır.
Milli bayram olmanın ötesinde, bütün dünyada evrensel bir özellik kazanmış olan bu günde,
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın,
toplumumuzun her alanındaki ileri atılımlarına öncülük yapacak,
kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu,
görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı,
Milli ve manevi duygular ile bezenmiş insanlar olarak yetişmesi en büyük dileğimizdir.
Yüzlerinde gülücüklerin,
kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz,
bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk Milletinin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor,
başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum.
Bugün Gazi meclisimiz 100 yaşında.
Değerli dostlarım, Kutlu bayramınız ebedi olsun.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

DEĞERLİ DOSTLAR” için bir yorum

  1. TBMM’nin 100.yılı ve 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Bayramımız Tüm Ulusumuza kutlu olsun.Cumhuriyetimzi bizlere armağan eden Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir