DOĞA ANA

Geçtiğimiz gün bir televizyon kanalında sunucu yaptığı konuşmada,

“Doğa ana bizlere bir şeyler hatırlayalım diye bu virüsü gönderdi” dedi.

Merak ettim bu doğa ana kimin kızıdır, kimin anasıdır

Darwin in etkisinde kalan bir deyim midir?

19 yüzyılın din dışı düşüncenin en önemli sonucu natüralizm.

Natüralizm, doğadan ve duygularla algılanan dünyadan başka bir gerçeklik tanımayan düşünce akımı idi. Bu akıl almaz görüşe göre doğa kendi kendisinin yaratıcısı ve hakimi.

Doğa ana, tabiat ana gibi kavramlar da natüralizm akımının zihinlere yerleştirdiği sapık düşünceden başka bir şey değildir.

Sunucu bu sözleri söylerken bu bilinçle mi söyledi bilemiyorum.

Ama şu bir gerçek ki Allah demeyi bir türlü aklına getiremedi.

Oysa saymakla bitiremeyeceğimiz nimetlerle donatılmış bu dünya, eşsiz bir düzen üzerine var edilmiştir.

Tüm tabiat, Allah ın kudretini ve eşsiz sanatına şahitlik edip haykırırken, bu muhteşem tabloyu görmezden gelip, yaradılışını tabiat ana ya ve doğa ya bağlayanlar ya akıllarını yemişler ya da ihanet içerisindedirler.

Dünya nüfusunun yarısından fazlasını evlerine kapatan, hayatı durduran virüs, bu insanlara bir şeyleri hatırlatmıyor hala tabiat ana diyorlarsa

Ey akıl neredesin?

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir