KAZIK BİZE

Yeri ve zamanı mı demeyin.

Biliyorum tepki alacağım.

Varsın olsun, kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün.

Aç açıkta olana yardım etmek, birilerinin elinden tutmak çok güzel bir duygudur.

Hele bizim gibi yardıma muhtaç insanların çok olduğu bir toplumda, hali vakti yerinde olanların yardıma koşması gibi güzel ve erdemli bir iş olamaz.

Yardım, karşılık beklemeksizin birilerine yapılan eylemdir.

Son günlerde sosyal medyadan bağış yapan zenginlere methiyeler teşekkürler gırla gidiyor.

Yapılan yardımlar vergiden düşülmeyecekse,  birikimlerinden, karşılık beklemeden yapıyorlarsa, bende bu iş adamlarını yürekten kutluyorum.

Bu çorbada bizim de bir katkımız olsun düşüncesiyle yaptıkları fedakarlıktan dolayı teşekkür ediyor, hatta bu yaşıma rağmen ellerinden öpüyorum.

Yok eğer bu yardımlar vergiden düşülecekse, adına yardım denilebilir mi?

Belki bir anlık sıkıntımıza merhem olabilir diye düşünebilirsiniz

Ve hatta bu bir pansuman tedbirdir de diyebilirsiniz.

Ama sonuç ta, bunun acısı bordro sahiplerinden ve küçük esnaftan çıkacak.

Şu kadar yardım yapıyoruz diye ortaya çıkanlar, bu yaptığı yardımları gelir vergisine mahsup ediyorsalar, ki öyle olacak, o zaman ucuz kahramanlık yapmasınlar.

Birileri de bunları alkışlamasın.

Bu kuruluşlar zaten gelir vergisinden doğacak olan karları Devlete ödemek zorundadır.

Bunun neresi yardım oluyor.

Doğrusu anlamış değilim.

Nam birilerinin olacak,

Kazık biz de kalacak.

Ben yaptığım yardımları vergiden düşmeyeceğim diyen insana Allah razı olsun derim.

Sizi bilmem.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

KAZIK BİZE” için bir yorum

  1. Size canı gönülden katılıyorum.,karsiliksi bir yardimsa Allah bin kez razı olsun kazançları bol olsun diyorum.Ama bunu karşılığı varsa yazıklar olsun.Vermesi gereken parayı önceden vermiş oluyor.İnsallah hayır ve zekaattir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir