MESULİYET DUYGUSU

Çok sıkıntılı bir dönemden geçiyoruz.

Başta Sağlık çalışanları olmak üzere her kes risk altında.

Bir yanda görev yapacaksın, öte yanda kendini koruyacaksın.

Öyle görevler vardır ki, kişi sadece kendisine ve ailesine karşı sorumlu değildir.

Topluma karşı sorumlulukları ve verdiği sözler vardır.

İşte bunlardan biri de siyasetçiler ve Belediye Başkanlarıdır.

Yaklaşık on gündür Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ı izliyorum.

Bir bakıyorsunuz;

Bademli mahallesi tretuvar ve asfaltlama çalışmalarını yerinde inceliyor.

Mamamatik uygulaması ile sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarını gidermeleri için yaptığı çalışmaları takip ediyor.

Besaş bayilerinin hijyenik şartlarının denetimlerini artırarak bayilere ait yerlere ücretsiz dezenfektan işlemi yaptırıyor.

Eylül ayında bitirilmesini planladığı Kestel kapalı otopark ve Pazar alanını geziyor

Vatandaşların susuz kalmamaları ve sağlıklı su içmeleri  için Doburca su içme tesisini ziyaret ediyor.

60 yaş üzerinde iseniz alış verişinizi yapacak kimseniz yoksa, BİZ VARIZ sloganı ile tüm yaşlılara sahip çıkarak, YAKININIZ YOKSA BİZ VARIZ, YANINIZDAYIZ, şartlar zor olsa da ONLARA GÖZÜMÜZ GİBİ BAKARIZ, BÜYÜKLERİMİZİN YANINDAYIZ diyerek, aç ve açıktakileri kucaklıyor.

Bu kritik dönemde hizmeti ayaklarına kadar götürmeye çalışıyor.

 Acemlerdeki trafik sıkışıklığının bir yıl içerisinde gidereceği sözünü veren Aktaş, altı farklı proje ile Acemlerdeki sorunu çözme çalışmalarını yerinde inceliyor, denetliyor,bilgi alıyor.

Yalova yolu Panayır köprülü kavşağı batı istikametindeki alternatif yeni güzergahtaki  Yeniceabat bağlantı yolu çalışmalarını yerinde takip ediyor.

Başkan Aktaş ın ısrarlı girişimleri sonucu, Ulaştırma ve Alt yapı Bakanlığı tarafından yaptırılan Güzel yalı yat limanın Büyükşehir e devredilmesi sonucu Mudanya, Gemlik ve Karacabey ile birlikte deniz turizmi daha da önem kazanacak.

Bu ve buna benzer hizmetler Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ın yaklaşık on günlük çalışmalarından bir kesittir.

Kimi Belediye başkanı tatil bana yakışıyor derken

BBB Başkanı Alinur Aktaş CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR.

Ve Aktaş, “KIYMETLİ BÜYÜKLERİMİZ, SİZLER SAĞLIĞINIZ İÇİN EVDE KALIN, SOKAĞA ÇIKMAYIN, BİZ BÜTÜN ARKADAŞLARIMIZLA SİZLERİN HİZMETİNDEYİZ” diyor.

DURMAK YOK YOLA DEVAM sloganını perçinliyor.

MESULİYET DUYGUSU BU OLSA GEREK.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir