NEDEN ALİNUR AKTAŞ

Belediye Başkanları bütçesini ekonomik kullanarak, hazır parayı har vurup harman savurmadan akıllı yatırımlar yapmak zorundadır.

Hele iktidar partisine mensup Belediye Başkanları gerektiğinde ikili ilişkilerle kendi bütçesinden çok devletten hizmet alma yolunu denemeli, bilhassa büyük projelerde zorunluluk olmadığı zaman borçlanmaya gitmemelidir

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Aktaş öncesi anlı şanlı bakanların olduğu bir devir de, maalesef hesapsız yatırımlar neticesi ciddi bir borç batağı içine girmiştir.

Hiç gereği yokken ve daha önemli hizmetler varken, Bursa Şehir stadyumu buna en güzel örnektir.

Altepe ikili görüşmelere önem verseydi, malum bakanlar, özel işlerine verdiği önem kadar Bursa nın sorunları ile ilgilenseydi, stadyumun yapım işini spor bakanlığına yükler, belediyenin stadyum yapma gibi bir lüksü olmazdı.

Adeta borç batağında olan bir belediye devralan Alinur Aktaş, seçim öncesi Bursa halkına vermiş olduğu sözleri yerine getirmek için, bir yandan bakanların kapısını defalarca çaldı, diğer yandan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan a Bursa nın ihtiyaçlarını sık sık hatırlattı, fırsat buldukça yüzyüze görüşerek sıkıntılarını dile getirdi.

Aktaş, gurur ve kibir yapmadan, ağlamayan çocuğa meme verilmez mantığı ile Bursa ya ve Bursalılara hizmet vermek için çalmadık kapı bırakmadı.

İşte bu girişimleri sonucu, Bursaray Emek hattının şehir hastanesine kadar uzatılmasının yapım işini Ulaştırma Bakanlığına kabul ettirmiş, Bursa Belediyesi yeni bir borç altına girmemiştir.

Alinur Aktaş ın yapmış olduğu ziyaretler ve ısrarları neticesinde, Bursa ya merkezi yönetimden çok ciddi yatırımların olacağı sinyalleri gelmeye başladı.

Neden Alinur Aktaş, sorusunun cevabı gün yüzüne çıkıyor.

Bursa ve Bursalıların yüzü gülecek.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir