BİR ÇİLEK KLASİĞİ

Hayatta hiçbir başarı tesadüfi değildir.

Tesadüfi olan başarı da kalıcı değildir.

Başarının bir diğer adı, emek sarf etmek, sevgi ile yaklaşmak, gerektiğinde fedakar olmak, hedef koymak, gönülden istemek ve mesuliyet duygusu ile hareket etmektir.

Belli bir plan ve prensip içerisinde çalışan insanlar kolektif akla önem verirler.

Bencil, egoist, hodbin olmazlar.

Bilgilerini paylaşmaktan kıskançlık duymaz, hatta birilerine yardım etmekten zevk duyarlar.

Hiçbir zaman “bana ne, gemisini kurtaran kaptan” düşüncesiyle hareket etmezler.

Aynı gemide yaşıyoruz mantığından yola çıkarak, benden sonra tufan sözünü reddeder, toplumun menfaatleri doğrultusunda hareket ederler.

Geçtiğimiz gün bir Çilek klasiği daha yaşadık.

İnegöl ün gururu, Türkiye nin dünya markası Çilek gurubu yönetim kurulu başkanı Muzaffer Çilek İnegöl lü mobilyacılarla yapmış olduğu istişare toplantılarına bir yenisini daha ekledi.

Muzaffer Çilek, 05. Mayıs. 2020 Salı günü saat 14.00 ile 16.30 arası zoom video konferans aracılığı ile İnegöl lü mobilya üreticileri ile bir araya geldi.

Modülatörlüğünü  Şeyda Çilek Cihan ın  yaptığı “Corona, Covit 19 öncesi ve sonrası” konulu konferansa, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görür, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yavuz Uğurdağ, İstanbul, Mobilya  Kağıt  ve Orman Ürünleri İhracatçılar Birliği Başkanı Ahmet Güleç ve kırka yakın İnegöl lü Mobilya Üreticisi katıldı.

Katılımcılar ve konuşmacılar arasında bende vardım.

Yaklaşık 30 kişi zoom video sistemi ile görüşlerini anlattı.

Firmaları hakkında bilgi verdiler, olabilecek tehlikelere karşı ne gibi tedbir almaları gerektiğini anlattılar.

Her halükarda nakitte kalmanın önemine vurgu yaptılar.

On günden beri işlerde bir kıpırtı olduğundan, önümüzdeki günlerin ülkemiz için hayırlı olacağının altını çizdiler.

Sektörün çok güzel işler yapacağına olan inançlarını dile getirdiler.

Konferansın sonunda ev sahibi Muzaffer Çilek, her zaman olduğu gibi bu toplantıda da, çok faydalı bilgilerin verildiğini, sektörün olabilecek gelişmelere karşı hazırlıklı olduğunu, herkesin kendi çapına göre stok yapmasının ve nakit te kalmasının önemli olduğunu söyledi.  

Vakit darlığı nedeniyle katılımcıların söylemediği ama mutlaka uyulması gereken bir kuralın da altını çizerek, İŞ YERLERİNDE, FABRİKADA, ÜRETİMDE VEYA HERHANGİ BİR BÖLÜMDE ÇALIŞAN İNSANLARIN MUTLAKA SOSYAL MESAFEYE DİKKAT ETMELERİNİN ŞART OLDUĞUNU HATIRLATTI.

Bu çok güzel ve başarılı organizasyonun baş mimarı Şeyda Çilek Cihan hanımefendiye, yapmış olduğu istişare toplantıları ile ufkumuzu açan dünya ya olan bakış açımızın genişlemesine vesile olan Çilek Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Çilek beye ve Çilek ailesine teşekkür ediyorum.

Mevla yar ve yardımcıları olsun.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

BİR ÇİLEK KLASİĞİ” için bir yorum

  1. Şehrimizin ve ülkemizin yüz akı ve markası olan ÇİLEK Mobilya ailesine Başta Muzaffer Çilek ve yönetim kuruluna iş adamlarımızı ve ilçe protokolünü aydınlattığı İçin teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir