SORUMLULUK DUYGUSU VE İMOSPAK

Türkiye geneline bakıldığında işsizlik oranın nerede ise sıfır olduğu,

çalışmak isteyen birinin iş bulmakta zorlanamayacağı yerin adı, İnegöl dür.

İnegöl bir sanayi şehri olduğu için herkes ve her kurum kendisini sorumlu hisseder.

Bunlardan biri de, daha önceleri birkaç kişi tarafından kurulan ve kısa zamanda üye sayısını 170 e çıkaran İMOSPAK tır.

İMOSPAK (İnegöl Mobilya Satış ve Pazarlama Komitesi) Başkanı Varol Aydın bir yıldan beri bu görevin başında.

Başkan seçildiği günden bu güne, sosyal aktivitelere önem verdi.

Konumları itibari ile ehliyet ve liyakat sahibi konuşmacıları davet ederek, üyelerin, var olan bilgilerini yenilemek ve çağın gelişmelerine entegre olmalarını sağlamak amacıyla toplantılar düzenledi.

Başkan Aydın, arkadaşlarını diksiyon, mesleki eğitim, beden dili seminerleri ile tanıştırdı

Ramazan ayında bir araya gelen arkadaşları ile birlikte, kendi çaplarına göre karınca kararınca ihtiyaç sahipleri ne yardımda bulundular.

Bugün de saat 15.00 de başlayan 17.00 ye kadar süren zoom video sistemi kullanılarak, yaklaşık kırk kişinin katılımı ile covit 19 ve sonrası görüş ve düşüncelerin paylaşıldığı  bir konferans düzenledi.

Konferansa konuşmacı olarak Menar bilgi Servis ve Danışmanlık Hizmetleri şirketinden Nuri Ertez  ve ben davet edildim.

Nuri Ertez, ekonomideki gelişmeler hakkında, mobilyacı sektörünün karşılaşacağı artılar ve eksiler üzerinde konuştu, genel de sektörle ilgili istatistiki bilgiler sundu.

Ben ise, Türkiye nin içerisinde bulunmuş olduğu durumu anlatarak, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını söyledim.

Ümitsizliğe düşmeden, çağın da gerisinde kalmadan, geçmişte nasıl zorlukların üstesinden gelindi ise, bu günde üstesinden gelebileceğimize vurgu yaptım.

Daha sonra katılımcılar her iki konuşmacıya merak ettiği konularda sorular sordu.

Konferans çok samimi bir ortam içerisinde geçti.

Katılımcıların, dinamik, merak ettiği sorulara cevap arama istek ve arzusu içerisinde olduklarını gördüm.

Mütevazı bir bütçe ile, adeta tekeden su çıkarırcasına hizmet vermeye çalışan İMOSPAK yönetimi, iş adamları tarafından mutlaka desteklenmeli, bilhassa mobilya sektörünün olmaz sa olmazı olan pazarlamacılar, her türlü bilgi ve donanıma sahip olmalıdır.

Başkan Varol Aydın konferansın sonunda katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür etti.

Bende gerek Varol Aydın ve gerekse konferansa katılan arkadaşlara teşekkür ediyor sağlıklı, başarılı, bol kazançlı günler diliyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

SORUMLULUK DUYGUSU VE İMOSPAK” için 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir