BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM

Geçtiğimiz gün sosyal devlet olabiliyor muyuz başlığı altında bir yazı yazmıştım.

Bu yazımda başta Cumhurbaşkanımız, Bakanlar ve Milletvekillerimiz en az iki veya üç aylıklarını bağışlasınlar, örnek olsunlar çağrısında bulunmuştum.

Cumhurbaşkanımız dün saat 21.00 de yapmış olduğu konuşmada, öncelikle kendisinin yedi maaşını, Bakanların ve Milletvekillerinin de birkaç aylık maaşlarını bağışladıklarını söyleyerek “ BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM” sloganı ile ülke genelinde bir kampanya başlattı.

Bu kampanya başlar başlamaz başta Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve eşi olmak üzere birçok Belediye Başkanı yapacakları yardımları sosyal medya da açıklamaya başladı.

İnanıyorum ki çok kısa zamanda iş adamları, sanayiciler, esnaf ve sanatkarlar, toplumun tüm kesimi bu kampanya ya katılacak, örnek bir dayanışma içerisinde olacaktır.

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM sloganının özü EKONOMİK SEFERBERLİKTİR.

Her vatan evladı az çok bu çağrıya kulak vermek zorundadır.

Ne yazık ve acıdır ki bu kampanyayı siyaseten değerlendiren birileri “Benden zırnık yok, Devlet Devletliğini yapsın” gibi sözlerle karşı çıkmakta.

Bunun adı, olumsuz tablodan pay çıkarma, en kötü zamanda bir tekme de ben vurayım çekip gitsinler demekten başka bir şey değildir.

Müslüman Türk Milleti feraset sahibidir, “komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisini özümsemiş, en kötü zamanda kenetlenmeyi bilmiş, birlik ve beraberlik içerisin de zorlukların aşılacağına inanmıştır.

Bizi diğer ülkelerden ve milletlerden ayıran yardımsever ve hayırsever duygumuzdur.

Bu nedenle çatlat seslere kulak tıkayarak, BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM deyip elimizden geldiğince bu kampanya ya katkı sağlamalıyız.

Unutmayın, sıkıntılarımızı ve acıları paylaşarak azaltabiliriz.

BİZ BİZE YETERİZ TÜRKİYEM….

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir