BUNUN BİR ADI OLMALI

Savaş günlerinde askerini tehlike ile baş başa bırakan, bulunmuş olduğu mevzii terk eden komutan, çok önemli bir nedeni yoksa mutlaka yargılanır, ihanetle suçlanır.

Savaş denince akla hemen asker ve komutan gelmemeli.

Bugün dünyadaki bütün sağlık çalışanları covit 19 la mücadele etmek için savaş halindedir.

Hastaneye başvuran hastaları tedavi etmek, onları sağlıklı bir şekilde ailelerine kavuşturmak için savaş vermekteler.

Savaş anında mevzi terkedilirse, diğer komutanlarda ve askerde moral bozukluğu olur.

Etkilenir, performans düşüklüğü yaşarlar.

Bu durumda başarı, yani zafer ya tehlikeye girer, ya da uzar, can kayıplarına neden olur.

Son günlerde ülke genelinde hastanelerimizde çalışan doktorların bazılarının ya istifa ettiklerini ya da emekliliğim geldi bahanesiyle hastanelerden ayrıldıklarını duyuyoruz.

Bu çok üzücü bir durumdur.

Yıllarca bu milletin sırtından çeşitli şekillerde para kazanacaksın, bu milletin tam da sana ihtiyaç duyduğu en hassas bir anda görevinden ayrılacaksın.

Yani sıkıntıyı görüp ne halleri varsa görsünler deyip kaçacaksın.

Bu meslek açısından etik değildir.

Bu Hipokrat yeminini inkardır.

Bu insani de değildir.

Avam bir ifade ile kelem in yaprağını yediğin zaman ses çıkarmayacaksın, sıra sapına geldiğinde bırakıp kaçacaksın.

Bu duruma düpedüz savaş anında mevzii terk etmek denir ki.

Hiç de ahlaki değildir.

Hem mesai arkadaşlarına ve hem de hastalarına karşı saygısızlıktır.

Egoistliktir.

Veya bunun bir adı olmalı.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir