BURSA BURSA OLALI..

BURSA BURSA OLALI…

Küçük yerleşim yerlerinde Belediye Başkanlığı yapmak kolaydır.

Ne yapılırsa yapılsın mutlaka görülür ve bilinir.

Yeter ki bir şeyler yapılsın.

Hizmetler hemen göze batar takdir alırsın, alkış alırsın.

Maşallah Başkanımız çalışıyor derler.

Gelecek seçimleri kazanmak nerede ise çantada kekliktir.

Büyükşehirler öylemi, Büyükşehir belediye Başkanının işi çok zordur.

Hizmet alanı büyüdükçe mega projeler hariç, diğer hizmetler hiç göze batmaz.

Çalışmaları sadece o yörenin insanı görür, diğer yöre insanları da Büyükşehir belediye başkanı çalışmıyor der.

Bazen de ilçe beldelerde yapılan hizmetleri o yerin belediye Başkanının yaptığını sanır, Büyükşehir ne yapıyor diye sorular sorar.

Dün Bursa mız tarihi günlerinden birini yaşadı.

Çevre ve şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi yatırımın müjdesini ve startını vermek için geldiği Bursa da yapmış olduğu konuşmasında “Bursa nın gelecek 100 yılına damgamızı vuruyoruz” dedi.

Tophaneden başlayarak Kayhan a kadar olan 430.000 metre kare alan içerisinde bulunan hanlar bölgesi, on yıllar sora nihayet tarihi ihtişamı ile ortaya çıkacak. Bursa ya yeni bir kimlik kazandıracaktır.

Çelik Palas ın arkasında bulunan ve yaklaşık 30 yıldır Bursa da görüntü kirliliğine neden olan binalar yıkılıyor, bu bölge Bursa nın seyir terası haline getiriliyor.

Yıkılan Bursa stadyumunun yanında bulunan kapalı spor salonu da yıkılarak Millet bahçesine ilave edilecek, bu yerle birlikte Millet Bahçesi 60 bin metrekareye ulaşacaktır.

Başkan Alinur Aktaş, daha önce açıkladığı yedi mega projeyi hayata geçirmek  için canla başla gayret göstermektedir.

Bu projeler göz ardı edilecek veya küçümsenecek projeler değildir.

Bu projeler öyle kendi kendine gelişen yatırımlar da değildir.

Projeyi ortaya çıkarmak kadar, projeyi Cumhurbaşkanımıza kabullendirmek ve bunun finansmanını karşılamak ta büyük maharettir.

Nerede ise her hafta Bursa Ankara arasında mekik dokuyan Aktaş, ipek böceği sabrı ile hayalindeki Bursa nın kozasını örmekte, tarihimize sahip çıkarak Bursa yı bir turizm kenti yapmak için çok büyük gayret göstermektedir.

Bursa, gelişiyor, Bursa değişiyor, Bursa yeşiline, Bursa tarihine kavuşuyor.

Geçmişle bugünü sentez ederek, modern mega kent olma yolunda hızla ilerliyor.

Bursa Bursa olalı on yıllardır böylesi bir gelişim ve atılım görmemiştir.

Gece gündüz demeden, canla başla çalışan Alinur Aktaş ı ve ekibini kutluyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir