DEPREM

ZAMAN ALÇAKLIK ZAMANI DEĞİL..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğanı sevmeyebilirsiniz. İcraatlarını eksik veya yanlış olarak değerlendirebilirsiniz.

Uyguladığı politikadan hoşlanmayabilirsiniz.
Uslubunu, tavır ve hareketlerini yadırgayabilirsiniz.
Demokratik çerçeve içerisinde bu duygularınızı sesli bir şekilde dile getirebilirsiniz.
Nasıl ki methiye dizenlere bir şey denmiyorsa, olumsuzlukları dile getirenler de hoş karşılanır, hoş karşılanmalıdır da. Tüm bunlar normal zamanlarda konuşulacak ve tartışılacak konulardır.
Öyle zaman ve anlar vardır ki buna sözün bittiği yer denir.

Geçtiğimiz gün Elazığ ve Malatya da yaşanan deprem felaketi, işte tam da sözün bittiği yer diyebileceğimiz noktadır.
Ama görüyorum ki sosyal medya da bazı sanatçı bozuntularından tutunda AK parti ve Erdoğan karşıtları kendini bilmez bir güruh mal bulmuş mağribi gibi fırsatı ganimet sayıp kendilerine paye biçmekteler.
Berna laçin “ Hop güncelleme 6.5…Biliyorsunuz bir dereceden sonra o ilde vergi filan depremden dolayı muafiyet alıyor” diyerek Devletin depremin şiddetiyle ilgili oynama yaptığını ima etti.
Bir başkası halkın soğuktan donduğunu
Bir başkası ölümlerin çok olduğunu, ama saklı tutulduğunu

Bir diğeri yapılan yardımların yerine ulaşmadığını ve dağıtımda aksaklıklar olduğunu söyleyerek kendi akıllarınca muhalefet görevini yerine getirmekteler.
Hele birileri var ki, sanki bu binalar AK parti döneminde yapılmış gibi çöken binalardan AK parti hükumetini suçlamakta.
Ülkede felaket olmuş, ülke depremzedelerine ağlıyor.
Devlet tüm gücü ile seferber olmuş, ama birileri alçakça iftiralarla muhalefet yaptığını sanıyor.
Her şeyin bir zamanı vardır.
Zaman birleşme zamanı,
zaman kardeşlik zamanı
ve zaman yaralı sarma zamanı.
Alçaklık yapacaksanız bugün o gün değildir.
Aklınızı başınıza alın.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir