GÜNAH KEÇİSİ

İşin en kolay tarafı, hatayı veya suçu başkasına yüklemektir.

Hele muhatabın basın gibi bir kurum ise, vur abalıya dercesine “Basın çarpıttı, basın manipüle etti” der, işin içinden çıkarsın.

Geçtiğimiz gün CHP İnegöl İlçe başkanı Kemal Torun yapmış olduğu konuşmasında kindar ve dindar nesil istemiyoruz demişti.

Basın bunu CHP İnegöl İlçe Başkanı DİNDAR NESİL İSTEMİYORUZ diye kamuoyuna lanse edince,

Başkan Torun çok ciddi tepki aldı.

Bu tepkiler üzerine bir basın toplantısı düzenleyen Torun,

Yapmış olduğu açıklama da; Söylediği sözün bir kısmının alındığını, yani KİNDAR kelimesinin dikkate alınmayarak sadece DİNDAR kesim üzerinde durulduğunu, bunun da doğru olmadığına vurgu yaparak basını günah keçisi olarak gösterdi.

Oysa basını suçlayacağına, sözlerinin yanlış anlaşıldığını, maksadını aşan bir cümle ağzından çıktığını söylese, daha erdemli bir iş yapmış olurdu.

Çünkü kindar ve dindar kelimeleri iki ayrı izahat içeren kelimelerdir.

Birlikte kullanılsa da yalnız kullanılsa da anlamları değişmez.

Çiçeği burnunda ilçe başkanı, dindar nesil istemiyoruz demekle CHP nin dünya görüşünü mü ortaya koydu, maksadı neydi bilemiyorum.

Bildiğim bir şey varsa, ya söylediğin sözün arkasında duracaksın, ya da söylediğin söze bahaneler uydurarak birilerini suçlamayacaksın.

Mütedeyyin CHP lileri tenzih ederim,  DİNDAR NESİL İSTEMİYORUZ denilerek CHP nin  altı okundan biri olan laiklik ilkesine vurgu yapıldı ise,

o zaman da kem küm etmeye lüzum yok.

Yani, evet dindar nesil istemiyoruz der işin içinden çıkarsın.

Ve birçok kesim de işte CHP nin gerçek yüzü budur der.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir