HIRS İNSANI BİTİRİR

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar ile Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş arasında soğuk rüzgar esiyor.

Aktaş ın Büyükşehir Belediye Başkanlığına atanması, Mustafa Dündar da hayal kırıklığı yaratmıştı.

Çünkü Büyükşehir Belediye Başkanlığını kendisinin hak ettiğine inanıyordu.

Olmadı.

Bu eziklikledir ki, gözü hala Büyükşehir de.

Bu durumu iyi gözlemleyen Bursa basını, Dündar ı gaza getirmek için var güçleri ile çalışmakta.

Adeta tavşana kaç, tilkiye tut dercesine ikili oynamakta.

Dündar yanlıları Aktaş ın başarısız olduğuna vurgu yapmakta, uygulamadaki hataları mercek altına alıp büyütmekte.

Zaman zaman da Aktaş görevden alınacak gibi dedikodu üretmekteler.

Bu aslı astarı olmayan sözler karşısında Başkan Dündar hayal kuruyor olmalı ki,

Aktaş la olan sorunlarını diyalogla çözmek yerine, esen soğuk rüzgarı fırtınaya dönüştürme gayretinde.

Hedefine bu yolla varacağını sanmakta.

Başkan Aktaş olan bitenden haberdar, yapılan bu tür dedikodulara aldırış etmeden üstlenmiş olduğu görevi en iyi şekilde yerine getirmesi için canla başla çalışmakta, herkes işine bakarsa daha iyi olur düşüncesinde.

Başkan Dündar da ki hırsı gören basın da, yangına körükle gitmekte.

Ve maalesef Dündar basının bu oyununu fark edemiyor, nefsine hoş geldiği için Aktaş aleyhinde söylenen söylemlere itibar ediyor.

Rekabet iyidir, kalite getirir.

Hırsla karıştırmamak gerekir.

Çünkü hırs, başarısızlığın son basamağıdır.

Hem sonra unutulmamalı ki;

Tavuk kaz a bakarsa  sadece kıçını yırtar.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

HIRS İNSANI BİTİRİR” için 2 yorum

  1. HAKLISIN SAYIN YILDIRIM.
    YAZILARINI BİRDE,SADECE TAHMİN TANIM VARSAYIM EMSAL GÖSTEREREK DEĞİLDE;BİLGİ ve BELGELER İLE GÜÇLENDİRSEN,BU CAMDA KALMAZLAR.MÜNÜK KUŞLAR ONLARI BİRİLERİNE ULAŞTIRIR!.HATTA DEVLETİN CUMHURİYET SAVCILARI BİLE HAREKETE GEÇERLER!

    1. SAYIN BAŞKAN BU ÜLKEDE HERKES HER ŞEYİ SÖYLÜYOR. İŞ BELGEYE VEYA ŞAHİTLİĞE GELDİ Mİ HERKES BİR KENARA ÇEKİLİYOR.
      UNUTMAYIN Kİ BELGEYE VE BİLGİYE DAYANARAK YAZDIĞIM YAZILARDAN DOLAYI BİR TEK ŞAHİT DAHİ BULAMAMIŞ ÇOLUK ÇOCUĞUMUN NAFAKASINI TAZMİNATLARA YATIRMIŞTIM. ŞİMDİ YOĞURDU ÜFLEYEREK YİYİRUM. SELAMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir