ŞAHİN ÖZÜR DİLEMELİ

İnsanı insan yapan en büyük özellik, haddini bilmektir.

Siyasetçiler için bu söz daha da anlam kazanır.

Dün Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında CHP Yıldırım Belediye Meclis üyesi Şahin Sevinç haddini aşan bir konuşma yaptı.

Konuşmasında Aktaş ın yaptığı hizmetleri küçümseyerek Bursa ya ihanet ettiğini söyledi.

Bu söz üzerine Aktaş, 20 saat canla başla çalışan bir insana ihanet sözünün yakışmadığını, bu sözü aynen kendisine iade ettiğini söyledi.

Hızını alamayan Şahin bu sefer de “Burası İnegöl değil” diyerek bir çuval inciri berbat etti.

Burası İnegöl değil demekle ne demek istedi?

Doğrusu bu sözleri söyleyen kişi yi merak ettim.

Şahin Sevinç, daha önce AK Parti kurucu kadrosunda yer almış.

AK parti de beklediği makam ve mevki yi bulamayınca 180 derece çark etmiş, CHP den Milletvekili adayı olmuş, kazanamayınca da bari Meclis üyesi olayım demiş.

Karın ağrısı belli oldu.

Bu kişi için söz söylemeye değer mi bilmem ama

Hiç zaman kaybetmeden Aktaş tan ve de İnegöllülerden özür dilemesi gerekir.

Herkes haddini bilmeli.

Siyaset yapma adına, kaş yapayım derken göz çıkartılmamalı.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir