İNEGÖLE HİZMET BEKLENTİMDE YANILMIŞIM

İktidar Partisi Bursa İl başkanlığına İnegöl lü biri gelince,

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına İnegöl l biri seçilince

İnegöl Belediye Başkanlığını AK Parti yani iktidar partisi kazanınca

Bir de üstüne üstlük İnegöl den iktidar partisine mensup bir Milletvekili olunca

İnegöl e hizmet yağacak, İnegöl hak ettiği hizmeti alacak diye düşünmüştüm.

Doğrusu, yanılmışım.

Öncelikle İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, iyi bir ekip kuramadı, kendisini yönlendirecek, kendisine destek olabilecek, fikir serdedecek, ufuk açacak başkan yardımcılarını belirleyemedi.

Büyük projeler üretmek şöyle dursun, ufak tefek dokunuşlarla bir yıl heba oldu.

İl başkanı Ayhan Salman, Bursalıların İnegöl den birinin il başkanı olmasına sıcak bakmadıkları ve Bursa da siyasetçi kıtlığı mı vardı ki İnegöl den biri İl başkanı yapıldı dedikodularını da dikkate alarak İnegöl e hep mesafeli durdu.

Aynı gerekçelerle olsa gerek Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ta çoğu kez öncelikleri başka ilçelere verdi.

İnegöllüler, Bursa da kilit noktalarda bulunan iki hemşerisinden bekledikleri hizmeti bu güne kadar alamadı.

İl başkanı Ayhan Salman ın işaretiyle İnegöl ilçe başkanlığına getirilen Mustafa Durmuş, Belediye Başkanı ve Milletvekili ile sırt sırta verip, yapılması gerekenler konusunda çalışma yaparlar mı bilemem.

Bildiğim bir şey var ki, bu ekipten beklentim çok fazla idi.

Maalesef yanılmışım.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

İNEGÖLE HİZMET BEKLENTİMDE YANILMIŞIM” için 2 yorum

  1. 30 yil belediyecilik yaptim.bunun 25 yili burakrat olar 5 yilida yenice hakkinin tevehcugu ile baskanlik yaptim.yeniceye 5 yilda belediyecilik tecrubemle guzel hizmetler yaptigim kanatindeyi.yenicelilerde memnun kalmistir.
    Alper baskanin eski baskan yardimcilugindan baskanliga gecmesine ragmen istenen ferformansi gosterememiş olabilir..ancak ondanda tezi b.sehir badkaninin inegole dokanmadi lazimdir..parti teskilatlari ve siyasiler baskani rahat birakmalari gerektigi kanatindeyim.

    1. Hasan Aksu bey, tabir yerinde ise at sahibine göre kişner. Siz Belediye başkanlığı yaptınız iyi veya kötü kendinize göre hizmet te bulundunuz. Çoğu sizin görüş ve düşünceleriniz doğrultusunda oldu. Unutmayın fıçının içinde ne varsa dışına o sızar. Siz de bir kabiliyet olmasa idi başarıyı yakalayamazdınız. Ve unutmayın ağlamayan çocuğa mama verilmez. Ağlamasını biliyorsan hizmet te alırsın. Bilmem anlatabildim mi.
      Selamlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir