LA HAVLE

Dün “İnegöl e hizmet beklentimde yanılmışım” başlığı altında yazı yazmıştım.

Dokuz saat içerisinde 111 kişi yazıyı okumuş, altı kişi yorum yapmış.

Beni tanıdığını sandığım biri öyle bir yorum yapmış ki,

İşte o yorum bu yazıyı yazmama neden oldu.

Yorum şu “HAYIRDIR HACI ABİ”

Buyurun buradan yakın.

Nereye çekerseniz çekin.

Ne oldu da böyle yazdın, ayağına mı bastılar, ne istedin de vermediler, maman mı kesildi, bu ve buna benzer olumsuz ne kadar soru varsa hepsi akla gelebilir.

Çünkü cümle çok manidar, HAYIRDIR HACI ABİ..

Bu gibilerin kafasında iki tip insan vardır, ya iktidar yanlısı olacaksın, ya da muhalif.

İktidar yanlısı veya iktidarın icraatlarını destekleyen bir yazı kaleme aldı isen, yafta hazırdır, yalaka, dalkavuk, satılmış kalem.

Objektif bakmak, Allah rızası için değerlendirmek, iyi ye iyi, kötüye kötü demek kitaplarında yoktur.

Fikir ve düşünceleri ne yönde ise, at gözlüğü ile bakar gibi hep bir tarafı görürler.

Geniş açıdan bakan, vicdanı ile hareket eden ve o doğrultuda yazı yazan, yorum yapanlara da şüphe ile bakarlar

Ne acıdır ki kafalarında hep bir soru işareti vardır.

HAYIRDIR HACI ABİ?

Yüz sefer yazdım, bin sefer de yazacağım. Yaklaşık 32 yıl İnegöl de gazetecilik yaptım ve yaklaşık 5 yıldır da sosyal medyada bir şeyler karalıyorum.

Bu süreç içerisinde bir kuruş menfaat temin ettiğimi bilen veya gören varsa, kamuoyu önünde beni rezil rüsva etmiyorsa şerefsizdir, ahlaksızdır.

Bu süreç içerisinde değil maddi menfaat, bazı kurumların finansörlüğünü kimin yaptığı bilinmeyen seminer veya toplantı adı altında yapmış oldukları yurt içi veya yurt dışı gezilerine  hiçbir bedel ödemeden katılan gazeteciler gibi, benim de bu gezilere gittiğimi bilen ve gören varsa açıklamıyorsa alçaktır namussuzdur.

Soruya bakar mısınız Allah aşkına,  HAYIRDIR HACI ABİ

Gel de çıldırma.

Yutkunuyorum ve La havle diyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir