KİME KIZAYIM

Aşağı tükürsem sakal,

yukarı tükürsem bıyık.

Doğrusu ne diyeceğimi şaşırdım.

Kime laf edeceğimi bilemiyorum.

Anlık karar veren hükumete mi kızayım.

Sokağa çıkma yasağını duyup marketlere üşüşen insanlara mı?

Kime yanayım, bilemiyorum.

Kovit 9 virüsü çıktığı günden beri gece gündüz çalışan, gözüne uyku girmeyen Sağlık Bakanı Koca nın verdiği emeklere mi?

Yoksa, günlerdir anlatılanları duymazdan gelen, işin vahametini kavrayamayan, mesafe kuralına uymayan, sigara kuyruğuna giren insanlara mı?

Şaşkınım..

Dün bir parça azıkla savaş meydanlarında, ÖNCE VATAN diyerek, cepheden cepheye koşan fedakar insanlar,

Bugün, topluma virüs bulaştırma riskini görmezden gelip, AÇ KALMAYAYIM endişesi ile sokaklara dökülen zavallı güruh.

Nerede toplumun kılcal damarını ve hassasiyetini bilen devlet adamları

Ve nerede verilen kararlara saygı duyacak toplum.

Yazıma başlarken dedim ya.

Aşağı tükürsem sakal,

Yukarı tükürsem bıyık.

Ne diyeyim Allah ıslah etsin.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

KİME KIZAYIM” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir