KIYMAYIN BU GENÇLERE

Yapmayın, etmeyin beyler, kıymayın bu gençlere.

Proje üretemiyor, ülkenin menfaati adına iş yapamıyor, girişimci ruhunuz, atılımcı zekanız, cesur ve kararlı adımlarınız yoksa,

Çamur atmaktan, dedikodu yapmaktan vaz geçin.

Gece gündüz işi ile meşgul olup, başarıyı elde etmiş insanlara şapka çıkarın, destek olun.

Hiçbir şey yapamıyorsanız, gölge etmeyin, başka ihsan istemezler.

Yapmış olduğu işlerde başarı merdivenlerini hızla tırmandı.

Rüştünü ispat etti.

Türkiye ye örnek olabilecek bir proje ile gündeme geldi.

Kısa bir zaman da bu projeyi hayata geçirdi.

Mobilya üreticilerinin mallarını teşhir edecek ve pazarlamasını yapabilecek modern bir tesisi, Mobilyumu İnegöl e kazandırdı.

Hiçbir iş yapmasa kazandıkları ile ömür boyu yaşamını devam ettirecek ekonomiye sahip olmasına rağmen, madem ki Allah bana bu kabiliyeti verdi ve mademki devletim beni okuttu, madem ki devlet başkanım ülke kalkınması için bütün imkanları seferber etti.

O halde sorumluluk duygusu ile milletime elimden geldiğince hizmet etmeye mecburum, taşın altına elimi koymak zorundayım dedi.

Yeni projelerle gündeme geldi.

Haluk Özbek ten bahsediyorum.

Haluk Özbek makine mühendisi, ortağı olduğu Erhun Metal Genel Müdürü Yakup Canseven matematik bölümü mezunu.

Yıllardır kafa kafaya verdiler, yanlarına üç mühendis daha alarak, hesap kitap yaptılar, mesuliyet duygusu ile hareket ederek, toprağına bastıkları, ekmeğini yedikleri, suyunu içtikleri bu kutsal vatana hizmet etmek için gece gündüz çalıştılar, üretim yapmalıyız dediler.

İthalatı önlemek, üretim yaparak döviz çıktısını aza indirmek için fikir ürettiler.

Ve nihayet, düşündüklerini hayata geçirmek için, geçtiğimiz gün kolları sıvadılar.

Şehir içinde kullanılmak üzere küçük, hafif, iki kişilik elektrikli araç, elektrikli engelli arabası, elektrikli motosiklet ve bisiklet, elektrikli tarım aletleri üretmeye karar verdiler.

Maksatları bu ülke ye, ülke insanına faydalı olabilmek, becerilerini ve kabiliyetlerini insanlık yararına kullanmak.

Ama gelin görün ki şom ağızlılar, başarıyı hazmedemeyen zavallılar, bu samimi girişimcilere şimdiden çamur atmaya, şucu, bucu demeye başladılar bile.

Yapmayın etmeyin beyler, elinizden bir şey gelmiyorsa bari susun.

Aslı astarı olmayan dedikodular çıkararak ne yapmak istiyorsunuz.

Bu vatana hizmet etmek maksadı ile yola çıkan, kolunu başını, hülasa vücudunu taşın altına koyan insanlar hakkında laf söylemek, onların heves, istek, arzu ve şevklerini kırmak, çok açık ve net söylüyorum vatan hainliğidir.

Bu gençlerimiz istihdam yaratmak, ülkeyi muasır medeniyet seviyesine yükseltmek ve dışarıya el açmadan, kendi yağımızla kendimizi idare etmemiz için kollarını sıvamış durumda,

Ne olur istirham ediyorum.

Kıymayın bu gençlere, bırakın yollarında yürüsünler.

Sizlerden bir şey bekledikleri yok, yeter ki yürüdükleri yolda diken olmayın.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir