İNEGÖL DE TARİHİ BİR GÜN İNEGÖLE ZARAR VERECEK HİÇBİR İŞİN ALTINA İMZA ATMAM

Geçtiğimiz gün Bursa Büyük şehir Belediye başkanı Alinur Aktaş İnegöl de idi.

Yaklaşık elli yıldır İnegöl ün kangren olmuş sorununa neşteri vurdu.

İnegöl ün alt yapısı Büyükşehir Belediye başkanlığı tarafından tamamen yenileniyor.

Yapımı tamamlandığında İnegöl de yaşayanlar musluklarından akan suyu içebilecek, yağan yağmurlar neticesi şehrin birçok yerinde görülen göl manzaraları anılarda kalacak.

Müteahhit firma bu projeyi üç yıl içerisinde tamamlayacağını şartnamede belirtmiş olmasına karşın Alinur Aktaş tören alanında hazır bulunan firma yetkilisinden iki yıl içerisinde projeyi bitirmeleri için söz aldı.

Bu arada son günlerde gündeme getirilen çöp toplama alanı ile ilgili söylentilere de cevap verdi.

Kendisinin İnegöl lü olduğunu, İnegöl de doğup büyüdüğünü, büyüklerinin mezarlarının İnegöl de olduğunu hatırlatarak;

İNEGÖLE ZARAR VERECEK HİÇBİR İŞİN ALTINA İMZA ATMAM dedi.

Bence bu cümle işin özetidir.

İnancım odur ki Aktaş hiçbir zaman İnegöl e sırtını dönmez ve İnegöl e zarar verecek işlerin içinde olmaz.

Daha önce iptidai usulde yapılan çöp toplama alanına ses çıkarmayanların, bugün modern ve entegre tesis için ortalığı ayağa kaldırmalarındaki sebebi anlamış değilim.

Yıllarca çöp kokularının şehrin her tarafına yayıldığını, geçmişteki vahşi depolama ile çöp atıklarının yeraltı sularına karıştığını ve hastalık oranlarının ne denli arttığını ne çabuk unuttuk.

Doğrusu çok merak ediyorum, bugün ortalığı bulandırmaya çalışanlar o gün nerede idiler ve neden sesleri çıkmadı?

İnegöl e yapmış oldukları katkıdan dolayı Aktaş ve ekibini tebrik ediyor hizmetlerinin devamını diliyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir