REÇETE BELLİ

Bir ülkede basın birilerinin beslemesi olmuşsa, o ülkede dürüstlük ve şeffaflık olmaz.

Geçtiğimiz günler İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı İmamoğlu, AK parti döneminde İstanbul Belediyesinden nemalanan gazete, haber ajansları ve internet sitelerinin kaç lira aldıklarını isim isim açıkladı.

Bu haberi okuyunca ülkenin iyileşmesi adına son derece sevinmiş ve ümitlenmiştim.

Hoş bu durum sadece AK partili belediyelerle ilgili değildi.

CHP li, MHP li diğer partili belediyeler için de yandaşlarını besleme adına birbirleri ile yarış içinde oldukları bir gerçek.

Yani her belediye Başkanı, kendi yandaşına para aktarıyor, şaklabanlarını, şarlatanlarını belirliyor.

Bu dağıtılan paralar öyle azımsanacak gibi de değil.

Binler, yüzbinler, milyonlar dağıtılmış ve hala da dağıtılıyor.

Bu edepsizler aldıkları paraya da reklamını yapıyoruz emek harcıyoruz diye de kılıf hazırlıyorlar.

Haram zıkkım olsun.

Çok bekledim, içlerinden bir babayiğit çıkar da bu konuyu tartışmaya açar, halkı bilgilendirir.

Ama neredeee

Hepsinin giydiği gömlek kirli, hepsi pislik içinde.

Ve herkes bir yerlerden nemalanınca birbirinin kuyruğuna basmıyor, basamıyor.

Ne acı ve ne gariptir ki, biz bu haksız kazanç elde eden, daha açık bir ifade ile kalemini satan yazarları tv ekranlarında bir bilen olarak izliyor ve takdir ediyoruz.

Satılık adamdan.

Onursuz kişiden

Kalemini her devirde birilerine kiralayan insandan hayır gelir mi?

Bu ülkenin düzelmesini istiyorsak,

Buyurun size reçete

Basın sırtını siyasilere dayadığı, siyasiler de beslediği basından güç aldığı sürece,

Balığın başı da, kuyruğu da kokar.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

REÇETE BELLİ” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir