AK PARTİ İLÇE BAŞKANI MUSTAFA ERSAN

Siyasette temiz kalmak çok zordur.

Ahlak ister, irade ister, iman ve inanç ister

Hele başlamış olduğun yolu nasıl başladı isen o şekilde bitirmek herkese nasip olmaz.

Her yolun bir başlangıcı olduğu gibi bir de sonu vardır.

Önemli olan bu yolda yürürken bırakacağın izdir.

Geçtiğimiz gün AK Parti İnegöl ilçe başkanı Mustafa Ersan yapmış olduğu yazılı açıklamada, önümüzdeki dönem ilçe Başkanlığına aday olmayacağını açıkladı.

Kendi özgür iradesi ile mi bu kararı aldı, yoksa birileri seninle yola devam edemeyeceğiz mi dedi, bilemem.

Şu kadarını söyleyebilirim ki, her ne kadar kendisinden ilçe başkanlığı yaptığı dönemde beklediğim performansı göremedi isem de, herhangi bir dedikodu ve şaibeye neden olmadan üstlenmiş olduğu görevi yerine getirmiş olması çok önemlidir.

Bu zaman da temiz kalmak her babayiğit in karı değildir.

Kaldı ki;

Cumhurbaşkanlığı sistemine göre Milletvekillerinin bile hizmet etmede zorlandığı ve çoğu kez de istekleri bakanlar tarafından dikkate alınmadığı bir devirde, ilçe başkanlarından olağanüstü hizmet beklemek haksızlık olur.

2000 yılı öncesi ilçe başkanı fonksiyonu ile 2020 lerin ilçe başkanı fonksiyonları çok farklı.

2000 yılı öncesin de ilçe başkanları kral dı, masaya yumruğunu vurdu mu birçok sıkıntıyı çözebiliyordu.

Şimdiler de sadece partiler kanunundaki işlevlerini yerine getirmek için varlar.

Rica, minnet, özel ilişkiler, samimiyet ve girişkenlik devreye girince, ancak sorunların bir kısmı çözülebiliyor.

Bu sistemde bakanları tek adam belirlediği , yani Bakanlar milletten ve parlamentodan yetki almadıkları için, sorumlu oldukları makam olarak ta sadece Cumhurbaşkanını muhatap kabul ediyor ve onun işareti ile iş yapıyorlar.

Bu nedenle de, Milletvekili, İl Başkanı, ilçe başkanı tam da arzu edilen yani kendilerinden beklenilen hizmeti veremiyor.

Bu gerçekler doğrultusunda baktığımızda Mustafa Ersan elinden geleni yapmış, vicdan huzuru içerisinde alnı açık, başı dik bir şekilde görevini tamamlamıştır.

Kendisini tebrik ediyor, bundan sonraki hayatında başarı diliyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir