NASIL BİR İLÇE BAŞKANI

Mustafa Ersan dan boşalacak olan AK Parti İnegöl İlçe Başkanlığına aday adayı olmak isteyenler arasında iş adamı, sanayici, avukat, meclis üyesi var.

Bugün aday adayı olmaya hevesli olan kişilerin isimlerinden bahsetmeyeceğim

Nasıl bir İlçe başkanı görmek istemiyorum.

İşi bozuk,

Yılışık,

Riyekar,

Sahtekar

Her işe ve her söze maydanoz olan

Topluma hoş görünmek için şaklabanlık yapan

Başkanlık makamını etiket için kullanan

Toplumda oturup kalkmasını bilmeyen

Kompleks içinde olan

İnsanların derdini dert edinmeyen

Dürüst, kabiliyetli ve dava adamı olmayan

Herkesi ve her kesimi kucaklamayan

Aklı ile vicdanı arasında gidip gelen

Etrafındaki insanlara menfaat sağlayan

Yüreği hizmet aşkı ile yanıp tutuşmayan

Ve son olarak ta,

ALLAH TAN KORKMAYAN, KULDAN UTANMAYAN….

Bu şartlara uymayanları AK parti İnegöl İlçe Başkanı olarak görmek istemiyorum.

Son zamanlar da bu tip insanların AK Parti çatısında çoğunlukta olduğunu gözlemlediğimden, ben olmaz sa olmazlarımı yazdım.

Ve hele Allah tan korkuyormuş ve kuldan utanıyormuş gibi olanlar yok mu.

Allah uzak etsin.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir