AKTAŞ BANA GÖRE ZİRVEDE ORC YE GÖRE ZİRVEYİ ZORLUYOR

Bu ülkede Belediye Başkanlığı yapmak çok zordur.

Hakkınızda olmadık sözler söylenir, dedikodunuzu yaparlar.

Gün geçmiyor ki Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş hakkında söz söylenmesin, dedikodusu yapılmasın.

Çok geniş bir hoşgörüye sahipseniz ve de arkanızda bir pislik bırakmadı iseniz, söylenen sözleri duymazdan gelir, söyleyenleri Allah a havale eder, gülüp geçer, işinize bakarsınız.

Başkan Aktaş, yapılan dedikoduları dikkate alsa, aslı astarı olmayan sözlere cevap vermeye kalksa inanın hiçbir iş yapamaz.

Bu nedenle de Aktaş vaktini bu tür söylemlere cevap vermeye harcamaz, sorumlu olduğu işi hakkaniyet içerisinde yapmaya devam eder.

Her şer den bir hayır çıkar derler ya, şu covit 19 denen mikrop, Belediyelere ve işini bilen Belediye Başkanlarına yaradı.

Yaklaşık iki aydır Istanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya ve Gaziantep Belediyelerinin çalışmalarını, gerek sosyal medya aracılığı ile ve gerekse de orada ikamet eden dostlarım vasıtasıyla takip ettim.

Çok samimi söylüyorum ve abartmıyorum.

Fırsatı en güzel ve en iyi şekilde değerlendiren Belediyelerin başında Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Alinur Aktaş gelmekte.

Bu tespitimi ispatlarcasına geçtiğimiz gün ORC araştırma şirketinin yapmış olduğu,” başarılı Belediye Başkanları”, anket sonucunu sizlere sunmak isterim.

Bu ankete göre birinci sırada Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma şahin var. Şahin in başarı oranı %62.7

İkinci sırada Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen yer aldı. Oy oranı %60.6

Üçüncü sırada Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, oy oranı %58.1

Dördüncü sırada Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, oy oranı %57.5

Beşinci sırada Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, oy oranı %56.3

6.sırada Antalya, 7. sırada Denizli,  8. Sırada Kahramanmaraş,  9. Sırada İzmir, 10. Sırada Ordu yer aldı.

Covit 19 nedeniyle sokağa çıkma yasağını fırsat bilen ve hummalı bir çalışma sürdüren Alinur Aktaş,

Gündüz yapılan çalışmaların yanında, gece sabaha kadar, yani herkes uykuda iken hizmet yapmaya devam etmekte.

Bu vesile ile, başta Acemler kavşağı ve Merinos kavşağı olmak üzere, 15 yıldan beri hatta 20 yıldan beri hiç el değmemiş caddelere, ana artellere ve sokak aralarına varana dek asfaltlama ve tretuvar yenilemeleri yaparak şehrin yollarını pırıl pırıl yaptı.

Ramazan ayı münasebetiyle ve de daha öncesi Covit 19 nedeni ile ihtiyaç sahiplerine her türlü destek verildi, virüsten korunmak için ciddi önlemler alındı..

Şehrin her tarafı dahil olmak üzere bütün ulaşım araçları titizlikle dezenfekte edildi.

Binlerce gıda yardım paketi dağıtıldı.

Vatandaşlara kolonya, koruyucu maske ve hijyen paketleri dağıtıldı.

İhtiyaç sahiplerine hiçkimse ayırt edilmeksizin nakit destek yapıldı.

65 yaş üstü insanlara telefonla ulaşılarak Ramazan ayları kutlandı.

Belediyenin şantiyeleri harıl harıl çalıştı çalışmaya da devam ediyor.

Başkan Aktaş gece yarılarında bir bakmışsınız asfaltlama çalışmalarının başında, bir bakmışsınız çevre düzenlemelerini kontrol etmekte, bir bakmışsınız bir garibanın evini ziyaret etmekte.

Niyet “CANLA BAŞLA” olunca, Mevla dayanma gücü veriyor.

İzlediğim kadarı ile Türkiyenini en çalışkan ve en başarılı Belediye Başkanı Alinur Aktaş tır.

Enformasyonu iyi sunum yapamadığından olsa gerek, araştırmalara göre Alinur Aktaş, Gaziantep, Eskişehir ve Manisa dan sonra başarı sıralamasında dördüncü sıradadır.

Bazende yaptığını satmak çok önemlidir. Bunun içinde enformasyon şart.

Bir kez daha çok samimi söylüyorum, yapılanlar çalışmaları görünce, Alinur Aktaş Türkiyenin en başarılı başkanıdır, bu böyle biline.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir