MASKE İLE DOLAŞMAK SORUMLULUK İSTER.

Günlerdir otoriteler uyarıyor.

Her fırsatta üstüne basa basa vurgu yapılıyor.

Televizyon ekranlarından bilim adamları yalvarıyor.

Ama görünen o k,i bir türlü ders almasını bilmiyoruz.

Üstüne basa basa, sosyal mesafeye uyunuz, hijyene dikkat ediniz, maskesiz sokağa çıkmayınız deniliyor.

Birileri bu söylenenleri duymuyor veya bana bir şey olmaz hastalığı içerisinde.

Bir yandan, yasakların kalkması için sabırsızlanıyor, artık normale dönelim diyoruz.

Öte yandan vurdumduymazlığa devam ediyoruz.

Unutmayın beyler,  normale dönmek kurallara uymakla olur.

Sokaklarda maskesiz dolaşmak, sosyal mesafeye uymamak, sorumsuzluktur, vurdumduymazlıktır, aymazlıktır.

Bir kişinin bile sokaklarda maskesiz dolaşması, yasakların devam etmesine nedendir.

Ne olur, hiç olmaz sa bu günler sorumluluk duygusu ile hareket edelim ve bu mikrobu bir an önce başımızdan defedelim.

Maskesiz dolaşan birini görürsek ikaz edelim, bir an önce maskesini takmasını söyleyelim, yaptığının önce kendine ve sonra da topluma zarar verebileceğini hatırlatalım.

Haydi İnegöl;

Hem kendimiz için, hem eşimiz ve çocuklarımız için, hem komşumuz ve hem de tüm İnegöl de yaşayan herkes için, var mısınız maskeli dolaşmaya, sosyal mesafeye dikkat etmeye.

Parola; Maskeli dolaşmak sorumluluk ister.

Birimiz hepimiz, hepimiz birimiz için.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

MASKE İLE DOLAŞMAK SORUMLULUK İSTER.” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir