AKTAŞ; NİYET OKUMA DEĞİL ADAM TANIMA

Bazı gazeteciler masa başında mesleklerini icra ettiklerin için, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduklarını zannedip, çoğu kez niyet okuyarak yazılarını okuyucuya sunar.
Niyet okuma işi de, karşısındaki insandan nemalanıyorsa onun hoşuna gidecek şekilde olur.
Eğer nemalanamıyorsa, muslukları kısılmışsa o zaman da vur abalıya dercesine niyet okumanın pespayesi yapılır.
Geçtiğimiz gün 10. Ocak Gazeteciler günü nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş basın mensuplarına bir yemek verdi.
Yemeğin ardından mikrofonu eline aldı. Salondaki gazetecilerin günlerini kutladı.
26 aydır siz bana soru yönelttiniz, bugün ise soru sorma sırası bende dedi.
Küpün içinde ne varsa dışına o sızar düşüncesiyle, gazetecileri yakından tanıma, bilgi ve birikimlerini öğrenme, Bursa ya olan aşklarını görme adına çok akıllıca düşünülmüş bir yöntem di bu.
Söz almak isteyen ve söz verdiği gazetecilerden beklediği cevapları aldı mı bilemem.
Eline mikrofon verilen bazı gazetecilerin ne kadar sığ bir bilgiye sahip olduklarını gösterme ve
Bursa ya olan aşklarını öğrenme adına güzel bir sınavdı.
Keşke bir platform olsa da, Bursa da gazetecilik yaptığını iddia edenleri Bursa kamuoyu sorgulasa.
Kendilerini dev sananların ne kadar cüce olduklarını gösterse.
Aktaş bir gedik açtı, umarım devamı gelir.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir