AVM VE KAÇAK YAPILAR

Olmuyor beyler
Bu suskunluk niye.
Bu duyarsızlığınız ve aymazlığınız nereye kadar.
Neden başınızı kuma gömüyorsunuz.
Suya sabuna dokunmadan yaşamaya devam mı edeceksiniz?
Ne zaman doğruya doğru, eğriye eğri diyeceksiniz.
Toplumun sorunlarına duygusuz ve duyarsızlığınız daha ne kadar sürecek.
Sivil toplum örgütleri, odalar, dernekler, muhtarlar,
Mühendis, mimar ve teknik adamlar
Gelmiş geçmiş Belediye başkanları, meclis üyeleri,
Neden susuyorsunuz, neden?
Siz;
İnegöl de AVM yapılacağı zaman konu ile ilgili kentin çeşitli kesimleri ile yapılan toplantılara katılanlar,
AVM nin bugünkü halini görüp te vicdanınız sızlamıyor mu, neden korkuyorsunuz.
Konuşsanıza.
Biz kamuoyunun onayladığı AVM projesini istiyoruz desenize.
Hani bize etrafı yeşilliklerle donatılan, karayolundan bakıldığı zaman beton yığını görülmeyecek ağaçlarla kaplı bir AVM vadetmiştiniz,
nerede bu AVM diye sorsanıza.
Bize gösterilen projede başka bir bina kesinlikle yapılmayacağı, yasanın verdiği ölçüm aşılmayacağı söylendiği halde, onlarca ilave iş yeri yapıldı ve yapılıyor, nefes alacak yer kalmadı.
Beton yığını haline getirdiğiniz bu yerlere sonradan kondurulan bütün binalar imara aykırı, yani kaçak değil mi
Neye karşı bu inşaatların yapılmasına izin verildi
Burada Belediye ne kazanmıştır.
Küçük esnafın sıkıntı çektiği bu ortam da, AVM de onlarca iş yerinin yapılmasına göz yumarak şehir merkezindeki esnafı daha fazla işsizliğe sürükleyeceğinizi hiç düşünmediniz mi.
Bu ve buna benzer soruları sorun beyler, sorun.
Siz yoksa İnegöl de yaşamıyor musunuz.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir