ALİNUR AKTAŞ A AÇIK MEKTUP

Sayın Alinur Aktaş

Her ne kadar ekonomimiz iyiye gidiyor dense de

Sizde biliyorsunuz ki eskilerde kullandığımız tabirle ve ne acıdır ki bugün hak ile yeksan olan, orta direk in durumu hiç de iç açıcı değil.

Sıkıntı had safhadadır.

Okullarımızın açılması, kış aylarının kapımıza dayanması, ailelere yeni bir masraf kapısı açmış, dert üstüne dert binmiştir.

“Tok acın halinden anlamaz” diye bir deyim vardır.

Kişinin tuzu kuru ise,  gözü kendinden başkasını görmüyorsa bu deyim cuk oturur.

Sizin fakir fukaraya karşı duyarlı olduğunuzu, onların dertleri ile dertlendiğinizi,

 elinizden geldiğince, gücünüz yettiğince, bir şeyler yapmak için gayret gösterdiğinizi,

zaman zaman eşinizi de alarak, kimseye haber vermeden fakir fukara ziyaretleri yaptığınızı, onlarla aynı sofraya oturduğunuzu biliyoruz.

Sokağa çıktığınız da esnaf ziyaretleri yaptığınızı, sokaktaki insanlarla sohbet ettiğinizi, dertleştiğinizi görüyoruz.

Sizleri görünce heyecanlanan, dertlerini söyleyemeyen, hatta söylemek isteyip te yutkunan insanlarımız vardır.

Sizi yakından tanıyan biri olarak, bugün sadece bir konuda onların sesi olmak istedim.

Bursalı vatandaşlarımız su faturalarının çok yüksek olduğundan şikayetçi.

Hatırı sayılır borcu olan bir belediye devraldığınızı biliyorum.

Her şeye rağmen, ağanın eli tutulmaz düşüncesiyle sizden, covit 19 nedeniyle kullanımı daha da artan suyun birim fiyatında indirim yapmanızı bekliyoruz.

İnanın vatandaşlarımızın buna çok ihtiyacı var.

Kamu yararına olan bu teklifimi dikkate alacağınızı ümit ediyor, saygılarımı sunuyorum.

Mevla yar ve yardımcınız olsun.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

ALİNUR AKTAŞ A AÇIK MEKTUP” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir