ANAM BENİM

Anacığım rahmetli olduğunda 45 yaşında idi.

Bense 27 yaşında.

Tam kırk bir yıl oldu fani dünyadan ayrılalı.

Bizim zamanımızda yaş günleri veya anneler günü kutlanır mı idi, doğrusu bilmiyorum.

Ya da bizim ailemizde böyle alışkanlıklar yoktu.

Çevremizde de yaş günlerini veya Anneler gününü kutlayan bir aile tanımıyorum.

O zamanlar sıkıntılı zamanlar mı idi, yoksa Anadolu nun bir kenar mahallesinde böyle adetler mi yoktu, inanın hiç hatırlamıyorum.

Şimdilerde öyle imreniyor ve hayıflanıyorum ki, Anacığım sağ olsaydı ona sevgimin ifadesi olan bir gül hediye etseydim.

Hasretle sarılsaydım, ellerini öpseydim..

Beş dakikacık olsun kucağına başımı dayayıp sıcaklığını hissetseydim.

Ve dahası onu ne kadar sevdiğimi söyleseydim…..

Heyhaaaat, nafile. İş işten çoktan geçti.

Başta bu vatanın birliği, dirliği, bölünmez bütünlüğü için, Bayrak için, Ezan için, Kur an için can veren şehitlerimizin ve aynı duygularla gazi olmuş kardeşlerimizin muhterem annelerinin ve bütün annelerin, anneler gününü en kalbi duygularımla kutluyor, saygı ile ellerinden öpüyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

ANAM BENİM” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir