BİR ZİYARETİN ARDINDAN

BİR ZİYARETİN ARDINDAN

Değerli Dostum Kaptan İbrahim Aras, çok önceleri tanıdığı ve dostu olduğu Bursa İl Emniyet müdürü Tacettin Aslan ı ziyaret etmek istediklerini, bu ziyarete birlikte gitmemizi söyledi.

Önce bir tereddüt geçirdim, her ne kadar İbrahim Aras ın dostu olsa da, bir üçüncü şahsın gitmesinin pek doğru olmayacağını düşündüm.

 45 yıldır gazetecilik yapan biri olarak, bu süreç içerisinde birçok Vali, Garnizon komutanı ve Emniyet müdürü tanımıştım.

Bu yaştan sonra Emniyet müdürü kaprisi çekemem düşüncesiyle bu davete çok da sıcak bakmadım.

İtiraz da edemedim.

Bugün İbrahim Aras, yanına arkadaşı Emre Çakını da alarak birlikte Emniyet müdürümüz Tacettin Aslan ı ziyarete gittik.

Çok sıcak bir karşılamadan sonra sohbet etmeye başladık.

Son derece bilgili, kültürlü, donanımlı, vatansever ve Devletin ali menfaatleri konusunda müthiş hassasiyetleri olan bir insan vardı karşımda.

Kibar, nazik, alçakgönüllü, gücünü koltuğundan ve makamından değil, engin tecrübe ve birikiminden alan, özgüveni sağlam, koltuk sevdalısı olmayan, onurlu ve haysiyetli bir insan.

Dinledikçe hayranlığım arttı.

Bu ziyaret sırasında, Vatan, Millet, Bayrak, Devlet dendiğinde, kırmızı çizgisi olan, tavizsiz bir idareciyi,

çelik gibi sağlam bir iradeyi ve kadife kumaşla kaplı, içerisinde insan sevgisi olan bir kalbi görme imkanım oldu.

İstihbarat konusundaki yetenek, bilgi ve becerisini

Suçu önleme ve suçluyu yakalama konusundaki tecrübesini

Görev aşkındaki samimiyetini ve heyecanını görünce;

Bursa da böyle bir emniyet müdürünün görev yapmasından ve kendisini tanımaktan onur duydum.

Tek kelime ile uzun yıllardır böylesine içten ve samimi bir emniyet müdürünü, daha doğrusu, devlet adamını tanımamıştım.

Allah yolunu ve bahtını açık etsin inşallah.

İbrahim Aras dostuma, Bursa Emniyet Müdürümüz Sayın Tacettin Aslan ile tanışmama vesile olduğu için çok teşekkür ediyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir