HOLLANDA BASINININ ALÇAKLIĞI VE HOLLANDA HÜKUMETİNİN KAHPELİĞİ

Dünya ya kucak açsak ta, acılarını acımız kabul etsek te, seksen küsur ülkeye tırlar dolusu tıbbi malzeme bağışlasak ta, ihtiyacı olan ülkelere maske ve solunum cihazı takviyesinde bulunsak ta, ağzımızla kuş tutsak ta,  değil mi ki Türk üz, değil mi ki Müslümanız, bazı ülkelerin bize olan bakışlarını, ön yargılarını ve tarihten kalan kin ve nefretlerini, anlaşılan o ki söküp atamayacağız ve değiştirmeyeceğiz.

İşte size aklın ve hafızanın alamayacağı bir örnek.

Covit 19 nedeniyle Türkiye nin izlemiş olduğu sağlık politikası dünyaca takdir edilirken ve birçok ülke tarafından örnek ülke olarak gösterilirken, Hollanda basını ve hükumeti bir ayıba daha imza attı.

Hollanda basını Türkiye yi tehlikeli bölge ilan etti.

Yayınlamış oldukları harita da Türkiye yi kırmızı renkte göstererek gidilmesi yasak, tatilin düşünülmemesi gereken bölge ilan etti.

Haritaya baktığımızda dört renk hakim.

Yeşil renk, sorunsuz bölge, gidilmesi serbest olan bölge ilan edilmiş. Bakar mısınız Allah aşkına bu ülkeler Portekiz ve İtalya.

Sarı renk, Belirli şartlar altında gidilebilecek ülkeler.

Portakal rengi, şu anda tatilin yapılması yasak olan bölge, önümüzdeki günler durum değerlendirmesi yapılarak karar verilebilir.

Kırmızı renk, gidilmesi kesinlikle yasak, tatilin düşünülmemesi gereken ülke. Türkiye ve Belçika.

Hollanda medyası bu haritayı yayınladı.

Hükumet yetkilileri de Türkiye yi Kırmızı değil de, portakal rengi göstermiş.

Yani şu anda gidilmemesi gereken ülke.  Gidildiği taktirde, tatil dönüşü iki hafta karantinaya alınacağı, sağlık raporu isteneceği, bir hastalığa yakalanırsa sigortasının geçerli olmayacağı, her türlü giderlerini kendilerinin karşılayacağını duyurmuş.

Bunun Türkçesi, Türkiye ye gitmeyin.

Düşünebiliyor musunuz, 60 milyon nüfuslu İtalya da covit 19 mikrobundan 33601  kişi,

10 milyon nüfuslu Portekiz de 1455 kişi ölüyor, bu ülkeler yeşil, yani sorunsuz ülke ilan ediliyor,

Öte yandan, nüfusunun 82 milyon, ölüm sayısının 4500 lerde olduğu Türkiye, kırmızı renkli yani gidilmemesi gereken ülke olarak gösteriliyor.

Bunun adına siz ne dersiniz bilmem ama, en yumuşak bir tabirle ben HOLLANDA BASININ ALÇAKLIĞI, HOLLANDA HÜKUMETİNİN KAHPELİĞİ olarak değerlendiriyorum.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir