İNEGÖL SAHİPSİZ İÇİM SIZLIYOR

Hiç kimse kusura bakmasın.

İnegöl de yaşayan herkese, her kesime soruyorum.

İnegöl ün modern bir kent olması için İktidarı ile muhalefeti ile gayret gösteren, proje üreten, sorunların çözümü için elini taşın altına koyan siyasetçimiz var mı?

laf olsun, artistlik olsun diye değil, adam gibi İnegöl ü düşünen ve gerçekten İnegöl e bir şeyler kazandırmak için şartları zorlayan oda ve dernek başkanımız var mı?

İnegöl ün sorunlarını dert edinen, kalemi eline aldığında “bugün İnegöl için ne yapsam” diye düşünen gazeteci, medya mensubumuz var mı?

İnegöl ün en az gelecek olan 50 yılını tasavvur ederek, plan proje hazırlayan mega kent düşünü kuran mimar ve mühendislerimiz var mı?

Daha iyi ve daha yaşanabilir bir İnegöl için halkı aydınlatan ve halka görüş ve önerilerini sunan akil insanlarımız var mı?

Yaşadığı yöreye katkı sağlamak amacı ile Allah rızası için bu millete hizmet etmeliyim düşüncesi ile hareket eden gerçek İnegöl sevdalısı olan var mı

Üstlenmiş olduğu görevi icabı her yönü ile İnegöl e katkı yapması gereken Kent Konseyi diye bir kurum var mı?

Bu ve buna benzer soruları çoğaltabiliriz.

Tekerlek kırıldıktan sonra yol gösteren değil.

Tekerlek kırılmadan ön görü ile sorunları tespit edip çözüm yolları önermek önemlidir.

Mış veya muş gibi yapanlara gelince;

Kimileri para derdinde, kimileri şan şöhret, kimileri hayalindeki siyaseti yapmak için zemin hazırlamak, kimileri egosunu tatmin etmek.

Kimileri toplumda yer etmek derdinde.

Kimileri İnegöl sporu kullanarak pirim yapma peşinde.

Kimileri e belediye ile büyük iş başardım düşüncesinde.

Kimileri bakanlarla resim çektirmeyi marifet sayarak iş yapıyorum sanmakta.

İşte ahvali durumumuz budur beyler.

Var mı bu saydıklarımın içinde İnegöl sevdası veya sevdalısı?

Maalesef son yıllarda AK parti iktidarının nimetlerinden İnegöl hak ettiği hizmeti almamış, alamamış, İnegöl e sahip çıkan, sorunları dile getiren birileri çıkmamıştır.

Bu tablo içimi sızlatıyor.

Devamı yarın.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir