KAYMAKAM GÖRÜCÜ VE GÜVENLİK GÜÇLERİ…

İnegöl de birçok insan covit 19 virüsünü ciddiye almıyor.

Bu virüsün insan üzerinde ne gibi tahribat yaptığının farkında değil.

Yakasına yapıştığı insanı ölüme götürdüğü gerçeğini göz ardı ediyor.

Adeta “acı patlıcanı kırağı çalmaz” dercesine, bu virüse karşı gerekli önlemleri almıyor, umursamıyor.

Genelde kına, nişan, düğün gibi törenlerde ve kadınların düzenledikleri günler de,

MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYEN, göz ardı edildiği için, İnegöl de hasta sayısında artış gözleniyor.

Kurallara uyulmadığı, vurdumduymazlık, umursamazlık devam ettiği sürece, covit 19 virüsüne yakalanan hasta sayısında artış devam ederse, çok daha ciddi tedbirlerin alınacağı, hatta sokağa çıkmanın kısıtlanacağı gerçeği ile karşı karşıyayız.

Böyle bir durumun, toplumun tamamını her yönü ile etkileyeceği düşüncesiyle, Kaymakam Şükrü Görücü, elindeki bütün imkanları kullanarak gerekli tedbirlerin alınması için kolları sıvamış durumda.

Bizzat kendisinin de katıldığı denetimlerle gece gündüz çalışarak, bir yandan kamuoyunu bilgilendirmekte, bir yandan da içinde bulunduğumuz durumu hafife alan ve yasaklara uymayanlar hakkında ceza uygulanması için hiç kimsenin gözünün yaşına bakmamaktadır.

Bu hummalı ve özverili çalışmaya karşılık bize düşen görev, güvenlik güçlerimize elimizden geldiğince yardımcı olmak, çevremizde sağlığımızı tehlikeye atan sorumsuz kişileri ilgililere bildirmek, sorumluluk duygusu ile İnegöl de tırmanmakta olan bulaş ı en aza indirmek, hatta sıfır noktasına getirmek için çaba göstermektir.

Lütfen biraz dikkat..

Geleceğimiz için, sağlıklı bir nesil için,

Çok şey istenmiyor bizden.

Hem kendimiz, hem de karşımızdaki için,

MASKE, SOSYAL MESAFE VE HİJYEN… HEPSİ BU.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir