MÜPTEZELLER

Bursa da siyaset kazanları kaynıyor.

Bir yandan siyasi mevta olmuş birileri, bakanlık hayali ile kamuoyu yaratma çabasında.

Öte yandan bakanlığı elinden alınan bir başka biri de, düşmüş olduğu durumu kabullenememiş olması neticesi, dün dost oldukları ile bugün düşman olmuş,

dün kol kola gezdikleri kişinin bugün ayaklarının altına muz kabuğu koyma çabasında.

Eee attan inip eşeğe binmek kolay da değil hani.

Komplekslerini ve nefislerini yenemeyen bu müptezeller, Bursa ya çok büyük zarar vermekte.

Yaptıkları çalışmalar, akılla, mantıkla ve de Bursalıların menfaati ile çelişen bir durumdur.

Her fırsatı değerlendirmeye çalışan bu kişiler, şimdi de Bursaspor un başarısızlığını, Adana Demirspor la yaptıkları maçın 4-1 gibi bir skorla Adana Demirspor un galibiyeti ile sonuçlanmasının faturasını Alinur Aktaş a kesmekteler.

Tekerlek kırılmayıversin bir kez, yol gösteren de, bahane üreten de çok olur.

Siyasetçinin gözünü hırs bürümüş,  makam sevdası ile yanıp tutuşuyorsa, arık o şirazeden çıkmış demektir.

Her an aport ta bekler, karşısındakine saldırmak için fırsat kollar.

Oysa Aktaş, Bursaspor un başarılı olabilmesi için bütün imkanları zorlamış, idarecilerle, sporcularla görüşmüş, onları motive etmek için elinden ne geliyorsa seferber etmişti.

Bursaspor her gol yediğinde, Aktaş ın iç dünyasında neler olduğunu kestiremeyen ve de maç bittiğinde Aktaş ın üzüntüsünü ve gözlerinin dolduğunu görmezden gelenler,

Maksatları üzüm yemek olmadığı için, tam da fırsat bu fırsat diyerek, bağcıyı dövmek için her türlü şirretliği denemekteler.

Ne yazık kı gözleri makam, mevki ve saltanat ta olanlar, Bursa ya ve Bursalılara bu güne kadar hiçbir şey kazandırmamıştır.

İlla da koltuk sahibi olmak isteyen siyasi mevtalar ile, tabir yerinde ise attan indirilip eşeğe bindirilenler düşmüş oldukları durumu hazmedemiyorlar.

Kendilerine yakın olan yandaş basını da harekete geçirerek çok ciddi bir karalama kampanyası başlatmış durumdalar.

Bursa siyasi tarihinin en parlak dönemini yaşıyor.

Aktaş ve Salman ın gayretleri ile Bursa nın çehresini değişiyor, mega projeler hayata geçirilmeye çalışılıyor.

Bu başarıyı ve birlikteliği hazmedemeyen müptezellerin, uğraşları nafiledir, beklentileri ise sadece hayalden ibarettir.

Bu ikili, birbirleri ile öylesine özdeşleşmiş ki, hiçbir güç, hiçbir şer odağı Bursa ya hizmet adına kenetlenmiş bu insanların arasına giremeyecektir.

Kamuoyu aptal değil. Olan biteni ve döndürülmek istenen dolapları çok net görüyor.

Unutmasınlar ki yaptıkları her hareket onları daha fazla çukura gömmektedir.

Benden söylemesi.

Mehmet Hanefi YILDIRIM

Mehmet Hanefi Yıldırım kimdir ? Aslen Trabzonludur.1952 yılında Kars’ta dünyaya geldi. İlkokulu Kars’ta, Ortaokulu İstanbul Bilir Koleji’nde, liseyi ise Kars Alparslan Lisesi’nde bitirdi.  Bursa Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nin“ Medya ve İletişim” ve “Halkla İlişkiler ve Tanıtım” bölümlerinden mezun oldu. 1974 yılında Kars’ta günlük yayın yapan Ekinci gazetesinde köşe yazarı olarak gazeteciliğe başladı. Daha sonra sırasıyla Yazı İşleri Müdürlüğü ve Genel Yayın Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 1979 yılının ortalarına doğru Kars’tan ayrılarak İnegöl’e yerleşti.  1984 yılı Kasım ayında günlük yayın yapmak üzere Yıldırım gazetesini çıkarmaya başladı. 31 yıl kesintisiz Sorumlu Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. 2015 yılının sonlarına doğru gazeteyi devretti. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Türkiye çapında düzenlediği “Anadolu Basınını Özendirme” yarışmalarında 1985, 1988, 1989,1990 ve 2011 yıllarında fıkra ve makale dallarında birincilik ödülleri aldı. Alman Kültür Bakanlığı tarafından 1996 yılında Anadolu basınını temsil etmek üzere Almanya’ya davet edildi. Merkezi Ankara’da olan Anadolu Basın Birliği Genel sekreterliği ve yönetim kurulu üyeliği yaptı.  2021 yılında Medya Yıldırım adlı sosyal medya sitesini kurarak, basın hayatına yeniden döndü. Yerel televizyonlarda, sosyal ve siyasi söyleşi programları yaptı, yapmaya da devam ediyor. Halen Bursa Kent Konseyi başkan vekili olarak görev yapmakta, 16 yıldır İnegöl Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığını yürütmekte. Sürekli Sarı Basın Kartı sahibi, evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir